Pod naszym patronatem: zapraszamy na wystawę fotografii aktu autorstwa Ewy Ożdżyńskiej z TTF-u, w Pałacu w Nakle Śląskim. Wernisaż wystawy pod tytułem „Szeptem o Niej…” odbędzie się w piątek, 8 marca, o godz. 18.00.

„Szeptem o Niej…” to projekt, wystawa , która wcale nie jest o Niej, jest o nas, o każdej z nas. Fotograficzny zapis zmysłowej kobiecości, delikatności i odważnej refleksji, całkiem bezbronnej, naiwnej i szczerej, ma w zamyśle przywrócić rumieniec nieśmiałości, akceptację swojej skrywanej wrażliwości i uświadomienie sobie potrzeby mówienia o sobie, nie szeptem. W moim zamyśle jest aby ta fotograficzna opowieść, poprzez miejsca, gesty, obraz sylwetki, refleksję spojrzenia, nieobecność oraz śmiałość i radosny uśmiech , spowodowała , że kobiety, uczestniczki towarzyszące mi w tej fotograficznej przygodzie, zobaczyły siebie. Właśnie kobietom dedykuję emocje i ten projekt. Tak opisuje swoją wystawę artystka Ewa Ożdżyńska.

Ewa Ożdżyńska – absolwentka Politechniki Wrocławskiej /Wydział Budownictwa/ oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu /Zarządzanie oraz Psychologia Biznesu/. Od zawsze tarnogórzanka. Proces twórczy obecny w aspekcie zawodowym, wyzwolił z czasem olbrzymią potrzebę powrotu do własnej wrażliwości, podróże rozbudzające ciekawość miejsc i spotykanych ludzi przełożyły się na wewnętrzną potrzebę rejestracji, niejako zapisu przemyśleń i własnych emocji. Nośnikiem wyrazu stała się fotografia, od krajobrazu, zdjęć reportażowych po portret i fotografię aktu.

Ewa Ożdżyńska jest członkinią Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego w Łodzi oraz Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego w Tychach. Od kilku lat uczestniczy w projekcie fotograficznym VENUS FOTO realizowanym przez Fundację Wspierania Kultury i Sztuki „U Nas” w Ząbkowicach Śląskich.

Jest uczestnikiem wystaw artystycznych VENUS FOTO prezentowanych w galeriach artystycznych w Świdnicy, Łodzi, Koszalinie, Katowicach, Plumlov /Czechy/. Projekty fotograficzne znalazły również uznanie oraz wyróżnienia w wielu międzynarodowych konkursach fotograficznych jak : MonoVisions Photography Awards 2022 oraz 2023, Neutral Density Photography Awards 2022, Budapest International Foto Awards 2022, Tokyo International Foto Awards 2022, Monochrome Photography Awards 2022, Prix de la Photographie Paris (PX3) 2023 i inne.

Patronat nad wystawą objęli: Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne w Łodzi, Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „U nas” w Ząbkowicach Śląskich.

Fot. Ewa Ożdżyńska

Więcej informacji na stronie Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.