Dziś nasze urodziny! Tyskie Towarzystwo Fotograficzne ma 11 lat.

Dokładnie 29 marca 2013 roku sąd zarejestrował stowarzyszenie. Przez ten czas zorganizowaliśmy już ponad sto wydarzeń: pokazy zdjęć, spacery fotograficzne, warsztaty oraz wystawy grupowe i indywidualne, wydaliśmy książkę „Stare Tychy. Fotografie” i dwa ziny fotograficzne.

Teraz pracujemy nad podsumowaniem minionego roku, którego efektem będzie wydanie następnego zina, współfinansowanego z budżetu Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. W tym konkursie grantowym nasz wniosek kolejny raz dostał najwięcej punktów! Premierę wydawnictwa, połączoną z pokazem zdjęć, planujemy w czerwcu.

Będą też indywidualne wystawy TTF-owiczów w galerii tyskiego SDK Tęcza i spacery fotograficzne. Koniec roku przyniesie zbiorową wystawę w miejscu, w którym jeszcze nie pokazywaliśmy swojej twórczości. Do 21 kwietnia możecie oglądać wystawę aktów autorstwa Ewy Ożdżyńskiej z TTF-u, w Pałacu w Nakle Śląskim, pod naszym patronatem. Na pewno nie zabraknie nas na warsztatach fotograficznych, które Miejskie Centrum Kultury organizuje w ramach budżetu obywatelskiego, po sukcesie wniosku złożonego przez Beatę Praszczak z TTF-u.  

Przy okazji urodzin dziękujemy wszystkim, którzy byli i są z nami, wspierają nas i goszczą na naszych wydarzeniach!

Grafika: Agnieszka Seidel / Atelier Idel