Wydaliśmy książkę ze zdjęciami Starych Tychów i dwa ziny fotograficzne, będące podsumowaniem lat 2021 i 2022.

Drugi Tyski Zin Fotograficzny (wyd. 2023)

W czerwcu 2023 roku ukazał się nasz drugi Tyski Zin Fotograficzny, ze zdjęciami wykonanymi przez 21członków TTF-u w 2022 roku. Premiera wydawnictwa i pokaz zdjęć odbyły się w Spółdzielczym Domu Kultury Tęcza. Autorami zdjęć są: Jacek Boczar, Magdalena Emka Borucka, Jerzy Czapnik, Janusz Panejko, Piotr Fankidejski, Karol Gruszka, Tomasz Jodłowski, Irek Kapler, Ewelina Kosma, Grzegorz Krzysztofik, Wojciech Lasak, Altea Leszczyńska, Urszula Lisińska, Izabella Pacek, Beata Praszczak, Bartłomiej Rokstein, Agnieszka Seidel-Kożuch, Sylwester Taras, Piotr Witkowski, Marcin Zimnal i Tomasz Ziobro. W wyborze najciekawszych kadrów TTF wspierały znane fotografki Anna Lewańska i Beata Mendrek, które podczas warsztatów-konsultacji w „Tęczy” wskazywały najlepszą drogę i motywowały. Ich konstruktywna krytyka jak i pokazanie mocnych stron zdjęć okazały się nieocenioną pomocą.

Zin możesz w całości i za darmo pobrać tutaj – plik pdf 104MB:

Więcej informacji o zinie zamieściliśmy tutaj.

Pierwszy Tyski Zin Fotograficzny (wyd. 2022)

W czerwcu 2022 roku premierę miał nasz pierwszy zin fotograficzny, ze zdjęciami wykonanymi przez 18 członków TTF-u w 2021 roku. Premierze tego wydawnictwa towarzyszył pokaz zdjęć w SDK Tęcza. Zin możesz w całości obejrzeć tutaj.

Książka „Stare Tychy. Fotografie” (wyd. 2016)

Jesienią 2016 roku wydaliśmy naszą pierwszą książkę fotograficzną, w której znalazły się czarno-białe zdjęcia Starych Tychów, autorstwa dziesięciu TTF-owiczów. Autorami zdjęć, które znalazły się w książce „Stare Tychy. Fotografie”, są: Harald Bem, Sławomir Błach, Magdalena Borucka, Paweł Greszta, Michał Janusiński, Grzegorz Krzysztofik, Fryderyk Parwicki, Lidia Sznepka, Marcin Zarzyna i Marcin Zimnal. To subiektywne spojrzenie na symbole tej części miasta: Rynek, kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny i browar, a także efekt poszukiwań miejsc, które nie są tak oczywiste. W książce znalazły się też ujęcia wykonane podczas dwóch spacerów fotograficznych. Premierze towarzyszył pokaz zdjęć i wystawa w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.

Książkę możesz w całości obejrzeć tutaj, jest też dostępna w tyskiej bibliotece.

17.11.2016 Tychy – finisaż wystawy i premiera ksiażki, fot. Dominik Gajda

Wydanie książki jak i obu zinów było możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.