Honorowymi członkami stowarzyszenia są fotografowie Tomasz Jodłowski (od 2018) i Rafał Klimkiewicz (od 2019).

Tomasz Jodłowski

Fotografował między innymi dla Dziennika Zachodniego, Trybuny Śląskiej, Rzeczpospolitej, agencji Edytor.net, Forum i Reporter, a jego pierwsze zdjęcia publikował tyski tygodnik „Echo”. Dwukrotnie zdobył Grand Prix w Konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej (2006 i za reportaż z ekstremalnego biegu Runmageddon w 2017). Jest laureatem konkursów Grand Press Photo (2012, 2017) i BZ WBK Press Foto (2006, 2011, 2012 i 2017). Dwukrotnie zajął pierwsze miejsce w konkursie „Życie jest piękne”. Laureat, a później gość specjalny konkursu Tychy Press Photo.

Tomasz Jodłowski, 2018 rok, fot. Dominik Gajda

Tomasz Jodłowski należy do ZPAF, studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie, był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jest współautorem książek: „Drugie życie kopalń” (2013), „Babska szychta” (2014) i „Ratownicy – pasja zwycięstwa” (2015).

Fot. Tomasz Jodłowski
Fot. Tomasz Jodłowski

Rafał Klimkiewicz

Jest współzałożycielem i szefem Agencji Fotograficznej EDYTOR. Wcześniej fotograf prasowy etatowo związany m.in. z Gazetą Wyborczą i Rzeczpospolitą. Jedne z pierwszych jego zdjęć ukazywały się w tygodniku „Echo”. W 2019 r. zdjęciami z cyklu „Trans” wygrał konkurs Śląska Fotografia Prasowa, wielokrotnie był jurorem konkursu Tychy Press Photo. Jest także laureatem konkursu Polskiej Fotografii Prasowej, zdobywcą nagrody Agencji Reuters „Front page picture” i „Rzeczpospolitej”. Zdobył dyplom magistra sztuki filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, aktualnie studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Należy do ZPAF.

Rafał Klimkiewicz

Rafał Klimkiewicz, autoportret

Ciekawi go człowiek w aspekcie psychologicznym i socjologicznym, jego emocje w tych na pozór nieuchwytnych chwilach, które można jednak zatrzymać w tym konkretnym ułamku sekundy – w decydującym momencie. Dlatego ważny dla niego jest wymiar artystyczny fotografii, pokazującej człowieka w jego miejscu w przestrzeni, detale wypełniające kadr oraz kompozycja dopełniająca treść obrazu. Jego zdjęcie „I znów ten cholerny, zadymiony Śląsk…” stało się jednym z 40-tu najbardziej rozpoznawalnych polskich kadrów, przez co dołączył do grona takich autorytetów fotografii jak Chris Niedenthal czy Tadeusz Rolke.

fot. Rafał Klimkiewicz