3 Tyskie Rozmowy Fotograficzne
Po ostatnich spotkaniach wiemy jedno: chcecie więcej. Więc robimy więcej — i robimy to jeszcze lepiej. Wracamy do Was z kolejnymi Tyskimi Rozmowami Fotograficznymi.
Po ostatnich spotkaniach wiemy jedno: chcecie więcej. Więc robimy więcej — i robimy to jeszcze lepiej. Wracamy do Was z kolejnymi Tyskimi Rozmowami Fotograficznymi.
Podlasie jest miejscem, które wymyka się prostym definicjom. To kraina styku — kultur, religii, języków, pejzaży i czasów. Przestrzeń, w której nic nie jest jednoznaczne, a wszystko współistnieje obok siebie: sacrum i codzienność, cisza i ruch, natura i człowiek, pamięć i teraźniejszość. Właśnie ta wielowarstwowość staje się osią prezentowanej wystawy.
W 2026 roku rozpoczynamy nowy cykl spotkań organizowanych przez członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. To już nasze drugie spotkanie! Pierwsze przyjęliście bardzo pozytywnie, za co bardzo dziękujemy! Zapraszamy na rozmowy o fotografii — tej, która rodzi się z uważnego patrzenia i potrzeby opowiadania świata obrazem. Spotkania będą odbywały się regularnie: marcu, Dowiedz się więcej
Wystawa „Poszlaki” to podsumowanie ośmiu lat moich wędrówek po górskich szlakach. Góry to dla mnie nie tylko szczyty i widoki z nich, ale przede wszystkim bycie w drodze. Fotografie skupiają się na przestrzeni pomiędzy pierwszym krokiem na szlaku a zdobyciem szczytu. Zbierają to, co umyka uwadze: poszlaki, ślady i tropy, Dowiedz się więcej
Zapraszamy na wernisaż niezwykłej, malowniczej, wiosennej wystawy! fot. Irek Kapler W kwietniu 2025 dziewięcioro fotografów z Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego spędziło weekend na Południowych Morawach – w krajobrazie pofałdowanych wzgórz, zielono-rudych pól, w pobliżu stadek spokojnie pasącej się zwierzyny, starych młynów, kapliczek skrytych pomiędzy pokrytymi świeżym kwieciem drzewkami, wśród zapierającej dech Dowiedz się więcej
Mroźny wieczór, a u nas… Afryka w pełnym słońcu. Pierwsze Tyskie Rozmowy Fotograficzne za nami – i od razu taka podróż! Etiopia z Leszkiem Wybrańcem rozgrzała nas do czerwoności: prawie dwie godziny zachwycających zdjęć, intensywnych opowieści i rozmów, od których nie chciało się wstać z krzesła. Spotkanie poprowadzili Agnieszka Seidel-Kożuch Dowiedz się więcej
Miniony rok był dla Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego czasem intensywnej pracy, spotkań, wystaw i ważnych zmian. Przez dwanaście miesięcy realizowaliśmy wydarzenia, które łączyły fotografię dokumentalną, artystyczną i społeczną – zawsze w dialogu z miejscem i ludźmi. Rok rozpoczęliśmy finisażem wystawy Decydujący Moment oraz fotograficzną Rajzą po Nikiszowcu. Wiosna przyniosła również wystawę Dowiedz się więcej
Tyski Nightspotting – Nocne Spotkanie z Fotografią Gdy miasto zapada w sen, a ulice rozświetla blask latarni, zapraszamy Was w wyjątkową podróż po Tychach. Tyski Nightspotting to nocna wyprawa fotograficzna, podczas której wspólnie odkryjemy miejsca warte uchwycenia – od industrialnych zaułków, przez miejskie pejzaże, po zakamarki, gdzie światło i cień Dowiedz się więcej
Zapraszamy na drugą odsłonę wyjątkowej wystawy fotografii „Aparatki”. Do 10 września 2025 wystawę fotografii członkiń Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego pt. „Aparatki” można oglądać z tyskim SDK „Tęcza”(al. Niepodległości 188), a już 12 września 2025 o godzinie 18:00 zapraszamy na wernisaż do Domu Kultury w Gostyni, ul. Pszczyńska 366. Osiem utalentowanych fotografek Dowiedz się więcej