Aktualności

TTF: Dokąd drogi prowadzą - slide show w Andromedzie, 16 listopada2017-10-29 18:46:41

W czwartek, 16 listopada, zapraszamy na slide show (pokaz zdjęć) pod tytułem "Dokąd drogi prowadzą", w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (plac Baczyńskiego 2). Pokażemy fotografie, autorstwa członków TTF-u, będące swobodną interpretacją tytułu pokazu.
Będą między innymi zdjęcia ze zlotu motocyklistów, górskich szlaków, leśnych ostępów. Wykonane na tyskich ulicach i stacjach kolejowych, jak i podczas dalekich podróży. Grzegorz Krzysztofik zatytułował swój materiał "Dokąd tory prowadzą". Pokazuje losy podróżnych na dworcu głównym w Katowicach. - Pokażę zdjęcia, które próbują odgadnąć, dokąd wybierają się podróżni i co czeka ich na końcu drogi - wyjaśnia Grzegorz Krzysztofik. Dominik Gajda zaprezentuje czarno-biały fotoreportaż: - Moja interpretacja tematu to krótka opowieść o Stefanie Lipniaku, rocznik 1924, więzień nr 8524. W 72. rocznicę ewakuacji obozu KL Auschwitz III Monowitz wraz z dziennikarką tygodnika "Nowe Info" Renatą Botor-Pławecką i ze Stefanem Lipniakiem przemierzyliśmy 55-kilometrową trasę Marszu Śmierci, prowadzącą przez Bieruń Stary, Mikołów Mokre, Borową Wieś i Gliwice - mówi Dominik Gajda. Marcin Zimnal uznał, że zgodnie ze znanym powiedzeniem wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i dlatego zdecydował się na pokazanie zdjęć ze stolicy Włoch.
Patronat medialny: tygodnik Echo i portal eTychy.org. Pokaz rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp jest wolny. Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne slide show Andromedca Tychy 16.11.2017

Zapisz

TTF: 2017 - slide show i wystawa w Andromedzie2017-10-21 20:16:19

Zapraszamy na pokaz zdjęć (slide show) i wystawę pod tytułem "2017". Pokażemy fotografie wykonane w kończącym się 2017 roku i pod koniec minionego, przez członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Będą różne style, tematy i miejsca. Wystawa, na której pokażemy 24 zdjęcia, będzie czynna od 7 listopada do 5 stycznia 2018 r. w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda (Tychy, plac Baczyńskiego 2). Pokaz odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, w sali projekcyjnej na I piętrze Andromedy. Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Patronat medialny: tygodnik Twoje Tychy i portal fotografuj.pl. Wstęp jest wolny.
Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

TTF: Fotografie pospacerowe - wystawa i slide show w Andromedzie2017-09-26 21:20:16

Plakat wystawy i slide show Fotografie pospacerowe, Tychy październik 2017, Pasaż Kultury AndromedaZapraszamy na wystawę i slide show (pokaz zdjęć) wykonanych podczas kilku spacerów fotograficznych po Tychach i Mikołowie. Wystawa w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (plac Baczyńskiego 2) czynna będzie od 2 października do 3 listopada. Slide show w Andromedzie (sala projekcyjna na I piętrze) odbędzie się w czwartek, 19 października, o godz. 19.00. Podczas slide show rozdawany będzie 16-stronicowy folder, zawierający najlepsze ujęcia. Więcej informacji znajdziecie na ttf.tychy.pl/wystawy
Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Patronat medialny: tygodnik Echo, portale eTychy.org i tychy.info. Patronat: Tychy Press Photo. Wstęp jest wolny.

TTF: Spotkanie z fotografem Przemkiem Niciejewskim w Tyskiej Galerii Sportu - 6.102017-09-14 23:03:43

Przemysław Niciejewski, oficjalny fotograf Borussii Moenchengladbach jednego z najbardziej popularnych i utytułowanych klubów niemieckich – będzie 6 października gościem Tyskiej Galerii Sportu. Spotkanie organizowane jest we współpracy z TTF-em.
Pasją Przemysława Niciejewskiego jest fotografowanie kibiców piłkarskich. Jeździ za nimi po całym świecie. Przyznaje, że gdy ma do wyboru: obejrzeć spotkanie na stadionie w Barcelonie czy Amsterdamie lub pojechać na ciekawie zapowiadający się mecz gdzieś w Serbii czy Chorwacji, to zwykle wybiera ten ostatni kierunek. – Jestem bardziej kibicem kibiców, niż samej piłki nożnej – mówi. W 2016 roku ukazał się album „Going to the match” z fotografiami Przemysława Niciejewskiego. To fotograficzna podróż przez wiejskie boiska, zapomniane stadiony, ale także wielkie areny piłkarskie. Podczas spotkania w TGS Przemysław Niciejewski zaprezentuje swoje zdjęcia i opowie o związanych z nimi historiach. Będzie można również podyskutować z naszym gościem i zakupić album „Going to the match”.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

TTF: Worldwide Photowalk po Pszczynie - 7 października2017-08-26 23:21:47

Scott Kelby Photowalk Pszczyna 2017 TTFW sobotę, 7 października, zapraszamy na spacer fotograficzny organizowany w Pszczynie przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, w ramach Scott Kelby's Worldwide Photowalk. To kolejna edycja imprezy wymyślonej przez znanego amerykańskiego fotografa i autora poradników. Tego samego dnia tysiące ludzi na całym świecie ruszają na spacery fotograficzne, a później ich zdjęcia biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.
Uwaga: aby rywalizować w konkursie, trzeba się zarejestrować (bezpłatne) na stronie worldwidephotowalk.com/walk/foto-pszczyna. Spacer rozpocznie się o godz. 16.00 na dworcu PKP w Pszczynie.
Ważne: uczestnicy zobowiązani są do posiadania na czas spaceru opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Aby nie zapomnieć o wydarzeniu, już dziś można dołączyć na Facebooku.
Patronat medialny: tygodnik Nowe Info, portale www.pless.pl oraz www.tychy.info. Patronat: Tychy Press Photo.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z