Aktualności

TTF: Spacer fotograficzny po Bieruniu Nowym2019-09-20 22:38:12

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne Muzeum Miejskie w Bieruniu (w organizacji) zapraszają na spacer fotograficzny po Bieruniu Nowym – w sobotę, 5 października. Ten plener jest częścią ogólnoświatowej inicjatywy – spacerów fotograficznych Scotta Kelby’ego. W tym roku to już 12. edycja imprezy wymyślonej przez amerykańskiego fotografa i autora poradników. Tego samego dnia tysiące ludzi na całym świecie ruszają na spacery fotograficzne, a później ich zdjęcia biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

W naszym spacerze mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje. Jednak aby wziąć udział w konkursie Scotta Kelby’ego trzeba zarejestrować się – koniecznie przed spacerem – na jego oficjalnej stronie KLIKNIJ TUTAJ.

Zapraszamy 5 października, godz. 15:00 do 18:00. Zbiórka – Regionalne Centrum Kulturalno-Gospodarcze, ul Remizowa 19, Bieruń Nowy.
Podczas spacerów obowiązuje regulamin, z którym można zapoznać się TUTAJ.
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku.


 

TTF: Warsztaty z Rafałem Klimkiewiczem 2019-09-14 21:42:41

Zapraszamy uczestników spacerów fotograficznych na warsztaty z Rafałem Klimkiewiczem. Tematem spotkania będzie wybór najlepszych zdjęć na zbiorową wystawę i pokaz, które w październiku odbędą się w Pasaż Kultury Andromeda.

W tym roku zaprosiliśmy na trzy spacery fotograficzne, które były okazją do wykonania ciekawych ujęć – lipcowy spacer szlakiem tyskich kościołów, sierpniowa nocna jazda po mieście i wrześniowy spacer industrialny po terenach przemysłowych. Selekcja własnego materiału to wbrew pozorom trudne zadanie, przy którym warto skorzystać z fachowej pomocy kogoś, kto spojrzy z dystansem na nasze fotografie.

Rafał Klimkiewicz od czerwca jest honorowym członkiem TTF-u. Jest współzałożycielem i szefem Agencji Fotograficznej EDYTOR. Wcześniej fotograf prasowy etatowo związany m.in. z Gazetą Wyborczą i Rzeczpospolitą. Jedne z pierwszych jego zdjęć ukazywały się w tygodniku „Echo”. W marcu tego roku zdjęciami z cyklu „Trans” wygrał konkurs Śląska Fotografia Prasowa. Laureat Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej. Student Institutu tvůrčí fotografie w czeskiej Opawie.

Projekt Tyskich Spacerów Fotograficznych jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Warsztaty fotograficzne odbędą się w czwartek, 19 września, o godz. 18:00 w tyskim Miejskim Centrum Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 26.

 

TTF: Zgłoś swoje zdjęcia ze spacerów fotograficznych na wystawę i slide show w Andromedzie!2019-09-02 21:46:05

Fotografie wykonane podczas spacerów fotograficznych, organizowanych przez TTF od lipca do września 2019, pokażemy w październiku na wystawie i podczas slide show (pokazu zdjęć) w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Swoje zdjęcia może zgłosić każdy, kto brał udział choćby w jednym spacerze, nie tylko członkowie TTF-u.

Do niedzieli 15 września do godz. 23.59 można wysłać maksymalnie 15 zdjęć, najlepiej przez WeTransfer.com (serwis bezpłatny, nie wymaga rejestracji). Tylko wyjątkowo, jeśli ktoś nie może skorzystać z WeTransfer, mailem - info@ttf.tychy.pl (uwaga: załączniki max 15MB do jednego maila!).

Zastrzegamy sobie prawo selekcji zdjęć, w szczególności do wystawy, na której pokażemy jedynie około 20-25 ujęć. Ważne: trzeba podpisać oświadczenie o prawach autorskich, zgodzie na wykorzystanie wizerunku oraz danych osobowych ((tekst oświadczenia dostępny TUTAJ) i razem z plikami wysłać nam czytelny skan albo zdjęcie tego oświadczenia. 

Prosimy o nazwanie wysyłanych plików nazwisko1.jpg, nazwisko2.jpg itd. oraz o nie umieszczanie na zdjęciach żadnych napisów i znaków wodnych. Pliki powinny być takiej jakości, aby było możliwe wykonanie z nich odbitki formatu 30x45 cm. 

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Dla przypomnienia, czekamy na zdjęcia z trzech spacerów:
Spacer fotograficzny szlakiem tyskich kościołów
IV Tyski Nightspotting – nocny spacer fotograficzny
Spacer industrialny

TTF: Warsztaty z fotografii mobilnej – ważna informacja!2019-08-25 23:05:43

Zakończyliśmy zbieranie chętnych na warsztaty, mamy już komplet uczestników + kilka osób wpisanych na listę rezerwową. Wszyscy którzy zostali zapisani na warsztaty (obowiązywała kolejność zgłoszeń) dostali informacje na e-mail. Osoby z listy rezerwowej również dostały informację.

Z uczestnikami warsztatów będziemy jeszcze kontaktować się przed warsztatami. Jeśli ktoś z jakichś przyczyn nie może wziąć udziału w warsztatach - prosimy o informacje (nie chcemy blokować osób z listy rezerwowej). W razie wątpliwości, pytań możecie pisać na nasz adres e-mail: info@ttf.tychy.pl lub dzwonić do koordynatora warsztatów Grzegorza Krzysztofika: 509 869 017
 

TTF: Fotografia mobilna - zapisy na warsztaty2019-08-22 20:00:00

Zapraszamy na warsztaty z fotografii mobilnej prowadzone przez Dominikę Koszowską, które odbędą się w Miejskie Centrum Kultury w Tychach (ul. Bohaterów Warszawy 26, Tychy) w sobotę 14 września, w godzinach 10:00-16:00.

Na warsztaty proszę zabrać ze sobą telefony komórkowe (na wypadek gdyby ktoś nie nosił przy sobie…) oraz wygodne obuwie. W trakcie warsztatów, jeśli pogoda dopisze, jest przewidziany spacer i fotografowanie na zewnątrz. Tak jak na każdym spacerze uczestników obowiązuje regulamin, który znajduje się TUTAJ.

Warsztaty są darmowe oraz otwarte dla wszystkich uczestników. Z powodu ograniczonej liczby miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty są skierowane do osób od 15 roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą na warsztaty donieść oświadczenie o zgodzie na uczestnictwo w warsztatach, podpisane przez rodziców/prawnych opiekunów.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres e-mail: info@ttf.tychy.pl
Jedna osoba może dokonać tylko jednego zgłoszenia (jeden e-mail tylko na jedną osobę).
Zgłoszenie powinno zawierać:
- imię i nazwisko osoby, która chce wziąć udział w warsztatach,
- dane kontaktowe: numer telefonu, adres e-mail,
- konto na facebooku (nie jest obowiązkowe).

Warsztaty dofinansowane przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

 

Zdjęcie Dominiki Koszowskiej wyróżnione w konkursie Mobile Photography Awards 2017

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z