Aktualności

TTF: Tychy Press Photo 2022 2022-02-19 09:52:05

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo! Pula nagród to 3000 złotych. Zdjęcia można przynosić/wysyłać do Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” (Tychy, pl. Baczyńskiego 2) do 7 marca 2022 r.

Zapraszamy do udziału osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Miasto Tychy, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów.

Więcej informacji o konkursie TUTAJ, regulamin TUTAJ.

TTF: Wystawa fotografii Grzegorza Krzysztofika2022-02-07 19:13:34

„Śląsk taneczny” to projekt fotograficzny Grzegorza Krzysztofika, który podczas pandemii fotografował tancerzy w przestrzeniach śląskich miast.
Do 26 lutego kilkanaście fotografii z cykl można zobaczyć w „Oknie na kulturę” w tyskiej galerii handlowej Gemini.
Projekt Grzegorza Krzysztofika powstał w ramach Tyskiego Banku Kultury.

Zdjęcie udostępnione przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach

TTF: Wystawa kolaży Agnieszki Seidel-Kożuch2022-02-02 19:27:24

Czy fotografie można połączyć z grafiką? Oczywiście że tak! Nasza Agnieszka Seidel-Kożuch udowadnia, że da się to zrobić w bardzo ładny sposób. A dowody tego można zobaczyć już od piątku, 4 stycznia, na wystawie kolaży Kobieta Sklejona.

Agnieszka z zawodu jest projektantką graficzną i fotografką. O swoich kolażach pisze tak: „Używając magii, wrzucam obie dziedziny do wielkiego gara czarownicy, dorzucam trochę roślin, kolorów, kobiecych zaklęć i tak powstaje kolaż!
Interesuje mnie w nim kobieta, ciało i roślinność. W kompozycji wykorzystuję zdjęcia, rysunek i projekty. Wracam do wspomnień i buduje surrealną rzeczywistość. Kreatywność jest głównym, a zarazem najsilniejszym składnikiem moich magicznych, kolażowych opowieści, kobieta zaś jego energią. Opowiadam historie o sile kobiet, zasłyszane, przeczytane.
Co rano z nóg zrywa Cię bezlitosny budzik. Podnosisz ciężkie powieki i widzisz wiszący na ścianie kolaż – zestawienie pozornie niepasujących do siebie elementów, jak w życiu każdej z nas. To mozaika chwil, kształtów, znaczeń – swym sennym spojrzeniem odbywasz krótką podróż w świat pełen inspiracji, siły i znaczeń.
To jest Twój świat, a Ty jesteś najbardziej pasującym w nim elementem.
Kolaż to siła różnorodności, mocy, symbolu i znaczeń. Kolaż to kobieta.”

Gdzie: Spółdzielczy Dom Kultury Tęcza, al. Niepodległości 188, Tychy
Wystawa potrwa do 11 marca 2022.
Facebookowe wydarzenie – TUTAJ

TTF: TTF dla WOŚP2022-01-28 18:26:09

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne gra z Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

  • Przepiękny fotoalbum ze zdjęciami z konkursu Obiektywnie śląskie będzie można wylicytować podczas finału w Underground Pubie (informacje w facebookowym wydarzeniu TUTAJ)
  • Magdę Emkę Borucką i Ewelinę Kosmę będzie można spotkać w niedzielę „na mieście”, można też wrzucić do eskarbonki TUTAJ Magdzie, a TUTAJ Ewelinie
  • Dominik Gajda, laureat konkursu Śląska Fotografia Prasowa, przekazał na aukcję swoją zwycięską fotografię (aukcja TUTAJ, trwa do niedzieli, 30 stycznia)
  • Agnieszka Seidel-Kożuch oferuje vouchery na sesje zdjęciowe – do wylicytowania podczas finału w Underground Pubie i na allegro TUTAJ (aukcja trwa do czwartku, 3 lutego)
  • Album fotograficzny Grzegorza Krzysztofika „Śląsk taneczny” – dostępny TUTAJ (aukcja trwa do czwartku, 3 lutego)
  • Marta Nowakowicz-Jankowiak oferuje niepowtarzalne instaksowe zdjęcia oraz album „naTYCHmiastowo” – TUTAJ (aukcja trwa do piątku, 4 lutego).

Gorąco zachęcany do licytowania, wrzucania do skarbonek i wspierania w każdy inny możliwy sposób Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

TTF: WESOŁYCH ŚWIĄT!2021-12-24 10:26:04

Wszystkim fotografującym, fotografowanym i oglądającym zdjęcia - świąteczne serdeczności od Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego! 

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z