Aktualności

TTF: Tyskie Spacery Fotograficzne - wystawa i slide show w Andromedzie2018-10-17 17:51:15

TTF Tyskie Spacery Fotograficzne 2018 Andromeda W czwartek, 18 października, pokażemy zdjęcia wykonane przez uczestników czwartego sezonu Tyskich Spacerów Fotograficznych. Zapraszamy o godz. 19.00 na slide show (pokaz zdjęć) i wernisaż wystawy w Pasażu Kultury Andromeda (plac Baczyńskiego 2).
Zobaczycie zdjęcia 25 autorów. Wystawie towarzyszy drukowany folder z najlepszymi pracami. Fotografowaliśmy wspólnie w centrum Katowic, gdzie trasa spaceru wiodła od Pomnika Powstańców Śląskich przez Rynek do zacisznego Osiedla Willowego (czerwiec). Później szukaliśmy sztuki w przestrzeni Tychów, rozpoczynając spacer przy pomniku Ryśka Riedla (lipiec). Eksperymentowaliśmy ze światłem i długimi czasami naświetlenia w trakcie nocnego spaceru, podczas którego jeździliśmy po mieście specjalnym autobusem PKM Tychy, którego kierowcą był Michał Kasperczyk, pomysłodawca tej formy nocnego podróżowania (sierpień). Podczas wrześniowego spaceru przemierzaliśmy miasto szlakiem jednego z symboli Tychów, czyli od ronda do ronda.
Spacery to nie tylko wspólne poszukiwanie ciekawych kadrów, rozmowy pasjonatów i nowe znajomości oraz trwający kilka dni żywot zdjęć w mediach społecznościowych. Tradycyjnie umożliwiamy konfrontację zdjęć z dokonaniami innych autorów, zachęcają do przemyślanej selekcji wykonanego materiału i jego publicznej prezentacji.
Za każdym razem kierowaliśmy uwagę na obiekty wszystkim znane, ale też robiliśmy zdjęcia w bocznych uliczkach i podwórkach, w których pojawienie się człowieka z aparatem (a co dopiero całej grupy!) budziło zdziwienie przechodniów. Powstały ujęcia pokazujące jak inne może być spojrzenie na te same miejsca i sytuacje.
Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Patronat: Twoje Tychy, Nowe Info, Silesiakultura.pl, eTychy.org, tychy.info i Tychy Press Photo. Partner: laboratorium Fuji Film w Tychach.
Za wielką pomoc w wyborze zdjęć dziękujemy fotografowi Rafałowi Klimkiewiczowi, którego uwagi były dla nas niezwykle cenne.
Wystawa w dolnym holu Andromedy potrwa do 25 listopada. Wstęp na pokaz i na wystawę jest wolny.

TTF: Zgłoś zdjęcia ze spacerów fotograficznych na wystawę i slide show2018-09-02 22:06:26


Fotografie wykonane podczas spacerów fotograficznych, organizowanych przez TTF od czerwca do września 2018, pokażemy w październiku na wystawie i podczas slide show (pokazu zdjęć) w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Swoje zdjęcia może zgłosić każdy, kto brał udział choćby w jednym spacerze, nie tylko członkowie TTF-u. Po spacerze „Od ronda do ronda”, czyli po 8 września, w terminie do niedzieli 16 września do godz. 23.59 można wysłać maksymalnie 15 zdjęć, najlepiej przez WeTransfer.com. Ważne: trzeba podpisać oświadczenie o prawach autorskich, zgodzie na wykorzystanie wizerunku oraz danych osobowych i razem z plikami wysłać nam czytelny skan albo zdjęcie tego oświadczenia. Więcej informacji na ttf.tychy.pl/plenery. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

TTF: Spacer fotograficzny Od ronda do ronda - 8 września2018-09-02 19:30:27

Zapraszamy w sobotę, 8 września, na spacer fotograficzny "od ronda do ronda", czyli trasą wzdłuż charakterystycznych elementów naszego miasta, doskonale znanych nie tylko kierowcom. Spotykamy się o godz. 15.00 przy Rondzie Cassino, przy hotelu Tychy. W imprezie mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje. Każdy uczestnik spacerów będzie mógł, do połowy września, zgłosić swoje zdjęcia na slide show i wystawę „pospacerową” w Pasaż Kultury Andromeda w Tychach (pokaz i wernisaż zaplanowane są na 18 października). Wystawie towarzyszyć będzie drukowany katalog z najlepszymi zdjęciami. Będzie to czwarty w tym roku spacer w ramach czwartego sezonu Tyskich Spacerów Fotograficznych. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Patronat: Twoje Tychy, Nowe Info, Silesiakultura.pl, eTychy.org, tychy.info i Tychy Press Photo. Uwaga: obowiązuje regulamin spacerów, którego tekst jest dostępny na ttf.tychy.pl/spacery. Zwracamy uwagę na obowiązek posiadania wykupionego na własny koszt ubezpieczenia.

TTF: Nocny spacer fotograficzny po Tychach - 4 sierpnia2018-07-18 21:15:11

Zapraszamy w sobotę, 4 sierpnia, na III Tyski Nightspotting - nocny spacer fotograficzny.
Tyski Night Spotting to czterogodzinna, nocna podróż po mieście, podczas której można będzie fotografować w różnych punktach Tychów. Do dyspozycji będzie autobus PKM Tychy, który zatrzyma się w miejscach wartych uwiecznienia. Jego ostateczna trasa zależy od propozycji uczestników. Spacer fotograficzny rozpocznie się o godz. 20.00 od fotografowania Rynku i jego najbliższej okolicy, a autobus ruszy w trasę około godziny 20.45. W imprezie mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia, choć oczywiście przy długich czasach naświetlania statyw będzie bardzo przydatny. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje, ale ilość miejsc w autobusie jest ograniczona do 85 osób. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Organizatorami są: Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy, PKM Tychy Sp z o. o. i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. Obowiązuje regulamin spacerów, dostępny na ttf.tychy.pl/plenery. Zwracamy uwagę na obowiązek posiadania wykupionego na własny koszt ubezpieczenia.
Nightspotting czyli nocny spacer fotograficzny Tychy 2018 TTF

TTF: Spacer fotograficzny po Tychach - 1 lipca2018-06-23 20:37:04

Zapraszamy w niedzielę, 1 lipca, na spacer fotograficzny po Tychach, szlakiem sztuki w przestrzeni publicznej naszego miasta.
Zbiórka o godz. 14.00 przy pomniku Ryśka Riedla przy al. Niepodległości. Przyjść może każdy, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia. Nie ma zapisów ani rezerwacji miejsc. We wrześniu uczestnicy tegorocznych spacerów będą mogli zgłosić swoje zdjęcia do slide show i wystawy „pospacerowej” w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Więcej informacji, w tym regulamin spacerów znajdziecie na ttf.tychy.pl/plenery

TTF Tychy spacer fotograficzny 2018

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z