Aktualności

TTF: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne patronem konkursu „Obiektywnie śląskie”2014-07-03 21:31:26

TyskieObiektywnie slaskie Towarzystwo Fotograficzne zostało patronem piątej edycji konkursu „Obiektywnie śląskie”, na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku.
Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności wartości, a także tego, co dopiero powstaje i inspiruje mieszkańców województwa. Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „bo śląskie, to…”. Hasło w formie otwartej, które uczestnicy będą mogli dookreślić tematycznie swoimi pracami w formie: fotoreportażu składającego się z 3-7 zdjęć, lub/i fotokastu (nowość tegorocznej edycji) oraz filmu, maksymalnie 2 minutowego. Najlepsze prace zostaną wybrane przez jurorów konkursu: Lecha Majewskiego (reżysera filmowego i teatralnego, pisarza, poetę i malarza), Adama Sikorę (operatora filmowego, reżysera, fotografa, malarza), Jacka Joostberensa (grafika, dr hab. sztuki, adiunkta w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz Antoniego Cygana (rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach).
Tradycyjnie zostanie przyznana również nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż, fotokast lub film z najwyższą liczbą „kliknięć”. Głosowanie będzie odbywać się na stronie www.obiektywnieslaskie.pl, gdzie znajdują się wszystkie prace konkursowe, również te nagrodzone z ubiegłych edycji. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Prace można nadsyłać do 15.09.2014 r., a finał, będący jednocześnie wernisażem konkursu, odbędzie się 19.10.2014 r. w Silesia City Center w Katowicach. Więcej informacji o imprezie na stronie www.obiektywnieslaskie.pl.

TTF: Witamy2014-01-16 20:00:34

Witamy na stronie internetowej Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Na portalu znajdą Państwo bieżące informacje o działalności Stowarzyszenia oraz niezbędne dokumenty dla kandydatów ubiegających się o status członka Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Niezależnie od zasobów witryny służymy Państwu pomocą, wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie fotografii. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo zaglądać regularnie i śledzić wydarzenia organizowane przez nasze Stowarzyszenie.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z