Aktualności

TTF: Fotoramy, sztalugi i ulotki2014-11-15 17:53:23

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne - ulotkaChwalimy się nowymi nabytkami, które niedługo bardzo nam się przydadzą: kupiliśmy 40 fotoram w dwóch różnych wymiarach wraz z passe-partout i 11 sztalug drewnianych trójnożnych.
Z drukarni już jadą do nas ulotki z informacjami o Tyskim Towarzystwie Fotograficznym, które niedługo będzie można znaleźć w różnych miejscach na terenie Tychów, między innymi w Pasażu Kultury Andromeda, Muzeum Miejskim, Miejskim Centrum Kultury, Miejskiej Galerii Sztuki Obok i Teatrze Małym. W druku jest dwumetrowy roll-up z logo naszego stowarzyszenia.
Wszystko to było możliwe dzięki zdobytemu dofinansowaniu (5000 złotych) do projektu o nazwie „Nowe ramy tyskiej fotografii”. O projekcie napisali dziś organizatorzy Tychy Press Photo, konkursu i wystawy fotografii prasowej.
Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Operatorami programu są Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i Fundusz Lokalny "Ramża".

TTF: Nowe ramy tyskiej fotografii2014-10-01 23:04:49

„NFIO Śląskie Lokalnie i Tyskie Towarzystwo Fotograficzneowe ramy tyskiej fotografii” to nazwa projektu, którego realizację rozpoczęło Tyskie Towarzystwo Fotograficzne.
Dzięki 5000 złotych dofinansowania z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie kupimy fotoramy z passe-partout i sztalugi, które pozwolą nam na profesjonalną organizację wystaw. Zlecimy wykonanie roll-up’a z logo naszego stowarzyszenia oraz ulotki informacyjnej o TTF. Będzie ona dystrybuowana w instytucjach kulturalnych na terenie Tychów i ułatwi dotarcie do szerokiego kręgu osób, które mogą być zainteresowane uczestnictwem w działaniach stowarzyszenia, a dotąd nie wiedziały o jego istnieniu.
Możemy pochwalić się, że nasz wniosek dostał aż 98 punktów na 100 możliwych. Tylko 7 wniosków oceniono lepiej. Na konkurs, który został rozstrzygnięty we wrześniu, złożono 633 wnioski, dofinasowanie przyznano 130 wnioskom. Całkowita wartość projektu to 5505 zł. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Operatorami programu są Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i Fundusz Lokalny "Ramża".

TTF: „Obiektywnie śląskie” - pod naszym patronatem2014-08-09 15:15:53

Obiektywnie slaskie TTFPiąta edycja konkursu "Obiektywnie śląskie", odbywająca się po raz kolejny pod patronatem TTF, już na półmetku. Na stronie obiektywnieslaskie.pl/prace możecie obejrzeć zgłoszone do tej pory zdjęcia i filmy. Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „bo śląskie, to…”. Hasło w formie otwartej, które uczestnicy będą mogli dookreślić tematycznie swoimi pracami. Można je nadsyłać do 15 września. Regulamin konkursu znajdziecie na obiektywnieslaskie.pl.

TTF: Plener z tyskimi trolejbusami2014-07-19 09:58:39

Plener TTF z trolejbusami Tychy, fot. Marcin Zimnal/TTFTematem naszego pierwszego wspólnego pleneru są tyskie trolejbusy - jeden z symboli miasta.
Dzięki Tyskim Liniom Trolejbusowym mogliśmy wejść na teren zajezdni, obfotografować "trajtki" z każdej strony, zajrzeć pod maskę, odwiedzić myjnię i warsztat. I dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, z których nie zdajemy sobie sprawy, korzystając z tego środka transportu. Zrobiliśmy także rundkę po mieście, a korzystając z możliwości jazdy trolejbusów bez korzystania z trakcji, mamy zdjęcia z miejsc, gdzie normalnie trolejbus trudno jest zobaczyć. Trolejbusy fotografujemy nadal, teraz już każdy z TTF-owiczów na własną rękę. Efekty naszej pracy na pewno będzie można obejrzeć - gdzie i kiedy, damy znać na stronie i na naszym profilu na FB.

TTF: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne patronem konkursu „Obiektywnie śląskie”2014-07-03 21:31:26

TyskieObiektywnie slaskie Towarzystwo Fotograficzne zostało patronem piątej edycji konkursu „Obiektywnie śląskie”, na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku.
Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności wartości, a także tego, co dopiero powstaje i inspiruje mieszkańców województwa. Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „bo śląskie, to…”. Hasło w formie otwartej, które uczestnicy będą mogli dookreślić tematycznie swoimi pracami w formie: fotoreportażu składającego się z 3-7 zdjęć, lub/i fotokastu (nowość tegorocznej edycji) oraz filmu, maksymalnie 2 minutowego. Najlepsze prace zostaną wybrane przez jurorów konkursu: Lecha Majewskiego (reżysera filmowego i teatralnego, pisarza, poetę i malarza), Adama Sikorę (operatora filmowego, reżysera, fotografa, malarza), Jacka Joostberensa (grafika, dr hab. sztuki, adiunkta w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz Antoniego Cygana (rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach).
Tradycyjnie zostanie przyznana również nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż, fotokast lub film z najwyższą liczbą „kliknięć”. Głosowanie będzie odbywać się na stronie www.obiektywnieslaskie.pl, gdzie znajdują się wszystkie prace konkursowe, również te nagrodzone z ubiegłych edycji. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Prace można nadsyłać do 15.09.2014 r., a finał, będący jednocześnie wernisażem konkursu, odbędzie się 19.10.2014 r. w Silesia City Center w Katowicach. Więcej informacji o imprezie na stronie www.obiektywnieslaskie.pl.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z