Aktualności

TTF: Chciałoby się zamieszkać w zamkach - Wyborcza o wystawie w Andromedzie2015-05-25 20:58:14

"Zamki mają w sobie coś z dawnego dostojeństwa. Pamiętają przeszłość. Są świadkami tego, co minęło i już nie wróci. I wyniośle o tym milczą, panosząc się na wzgórzach u stóp których rozciągają się łąki i lasy, a czasem po prostu miejskie zabudowania. Ich piękno ponownie odkryła dla nas Monika Porzucek, która od dzieciństwa fascynuje się zamkami, budowlami obronnymi oraz ruinami. I uwiecznia je na swoich niezwykle malowniczych fotografiach. A robi to w taki sposób, że chciałoby się do tych zamków wejść i w nich zamieszkać" - tak katowicka Gazeta Wyborcza.pl pisała niedawno o wystawie 'Zamki' Moniki Porzucek, którą do 17 czerwca można obejrzeć w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda.

TTF: Wystawa Zamki Moniki Porzucek w Pasażu Kultury Andromeda - od 21 maja do 17 czerwca2015-05-16 21:05:53

Wystawa Moniki Porzucek w Andromedzie - Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, Tychy

TTF: Przemysław Jendroska - pokaz zdjęć gościa TTF w Andromedzie2015-05-08 19:26:16

TTF Tychy gość - Przemysław Jendroska, Andromeda 21.05Na pokaz zdjęć Przemysława Jendroski zapraszamy w czwartek, 21 maja o godz. 18.30, do Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.
Nasz gość to fotoreporter i fotoedytor w katowickiej "Gazecie Wyborczej", z którą współpracuje od 2002 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku Fotografia oraz Policealnego Studium fotograficznego w Katowicach. Był współzałożycielem grupy fotograficznej Natechwile. Ważniejsze nagrody: 1 miejsce BZ WBK PRESS PHOTO w kategorii społeczeństwo (2006) i 3 miejsce w Śląskiej Fotografii Prasowej (2006). Wstęp jest wolny.

TTF: Zamki - wystawa zdjęć Moniki Porzucek w Andromedzie2015-04-27 20:52:27

fot, Monika PorzucekW czwartek, 21 maja o godz. 18.00, zapraszamy na wystawę zdjęć pod tytułem "Zamki" autorstwa Moniki Porzucek, w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.
Autorka pokaże fotografie zamków, wykonane w latach 2009-2014. Monika Porzucek jest tyszanką, członkiem TTF, absolwentką katowickiej szkoły Fotoedukacja. Jest trzykrotną laureatką ogólnopolskiego konkursu „Budowle obronne”, w tym dwukrotnie 1. nagrody (2011 i 2013) oraz 1. nagrody w konkursie „Zakochani w Świętokrzyskim”. Jej fascynacja zamkami zaowocowała serią 30 artykułów „Opowieści zamkowych” w miesięczniku „Libertas”. Pół godziny później zapraszamy na pokaz zdjęć gościa TTF, który odbędzie się piętro wyżej, w Laboratorium Sztuki.
Wstęp (jak zawsze!) jest wolny. Wystawa będzie czynna do 17 czerwca. Już dziś można można dołączyć do wydarzenia na naszym profilu na Facebooku. Patronat medialny: portal tychy.pl i tygodnik Twoje Tychy.

TTF: Kulturalne zdjęcia, które w czwartek zobaczycie w Andromedzie2015-04-17 22:59:34

Pokazujemy wybrane fotografie TTF-owiczów, które już w najbliższy czwartek, 23 kwietnia, będzie można zobaczyć podczas pokazu zdjęć (slide show) o tytule „Kultura” w Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.


Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z