Aktualności

TTF: Sierpniowy spacer fotograficzny po Tychach - sobota, 22.082015-08-08 15:19:09

Tychy od A do Z - Tyskie Towarzystwo FotograficzneW sobotę, 22 sierpnia, zapraszamy na kolejny spacer fotograficzny po tyskich osiedlach. Spotykamy się o godz. 15.00 przy pomniku Ryśka Riedla (al. Niepodległości), aparaty w dłoń i ruszamy w trasę.
Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie, nie są wymagane żadne rezerwacje. Spacer będzie częścią projektu "Tychy od A do Z". Będą też konsultacje z zawodowymi fotografami, a efekty pokażemy podczas zbiorowego pokazu zdjęć i wystawy fotografii, które w połowie października odbędą się w Pasażu Kultury Andromeda. Wydamy drukowany, bezpłatny katalog formatu A4 z najlepszymi zdjęciami. Udział w projekcie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich fotografujących, nie tylko należących do TTF i nie tylko mieszkańców Tychów. Fotografie będzie można robić nie tylko podczas wspólnych spacerów, ale i na własną rękę. Tematem zdjęć są tyskie osiedla, czyli część miasta (śródmieście) oznaczona literami alfabetu. Nie są akceptowane zdjęcia wykonane w dzielnicach posiadających nazwy własne (np. Cielmice, Paprocany, Suble, Urbanowice czy Żwaków).
Już dziś można dołączyć do wydarzenia na  Facebooku.
Więcej informacji na ttf.tychy.pl/plenery i w regulaminie projektu. Pobierz wzór oświadczenia o zgodzie na wykorzystanie zdjęć: plik pdf albo plik word.

TTF: Lipcowy spacer fotograficzny po Tychach już za nami2015-07-26 23:47:45

TTF spacer fotograficzny Tychy od A do Z - fot. Michał Janusiński

W sobotę, 25 lipca, w naszym spacerze fotograficznym po Tychach wzięło udział około 20 osób z aparatami, które nie przestraszyły się krążących dookoła miasta burz i złowieszczej prognozy pogody - na szczęście się nie sprawdziła. Fotografowaliśmy wspólnie osiedla A, B i E. Na następny spacer-plener Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego można wybrać się w sobotę, 22 sierpnia. Spotykamy się przy pomniku Ryśka Riedla, o godz. 15.00. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie, nie są wymagane rezerwacje. Zdjęcia z pierwszego spaceru można obejrzeć w galerii na Facebooku.
Na zdjęciu: prawie grupowa fotografia plenerowiczów przy najsłynniejszym tyskim przystanku. Prawie, bo nie ma na niej kilku osób, które niestety wcześniej musiały nas opuścić (fot. Michał Janusiński).

TTF: TTF na otwarciu stadionu miejskiego w Tychach2015-07-19 23:37:54

Otwarcie stadionu miejskiego w Tychach było kolejnym wydarzeniem w naszym mieście, które mieliśmy okazję fotografować. Dzięki uprzejmości spółki Tyski Sport liczne grono TTF-owiczów mogło uczestniczyć w meczu GKS Tychy - FC Köln. Nasze zdjęcia ze stadionu przy ulicy Edukacji można obejrzeć w galerii na Facebooku . Polecamy też zdjęcia: Ireneusza Kaźmierczaka i Tomasza Cz. Zdjęcia poniżej: Harald Bem, Marcin Zimnal i Magdalena Emka Borucka.


TTF: Rusza projekt Tychy od A do Z2015-06-26 20:41:59

Tychy od A do Z - Tyskie Towarzystwo FotograficzneTego lata będziemy fotografować tyskie osiedla, od A do Z!
„Tychy od A do Z” to projekt, którego celem jest nowatorskie pokazanie naszego miasta jako obiektu zainteresowania fotograficznego. Organizujemy dwa otwarte plenery, w postaci spacerów fotograficznych po Tychach.
Pierwszy plener odbędzie się w sobotę, 25 lipca (zbiórka przed dworcem kolejowym na Starych Tychach o godz. 15.00), a drugi w sobotę, 22 sierpnia - spotykamy się przy pomniku Ryśka Riedla, też o godz. 15.00. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie, nie są wymagane żadne rezerwacje. 
Będą też mailowe konsultacje z zawodowymi fotografami, a efekty pokażemy podczas zbiorowego pokazu zdjęć i wystawy fotografii, które w październiku odbędą się w Pasażu Kultury Andromeda. Wydamy drukowany, bezpłatny katalog formatu A4 z najlepszymi zdjęciami. Udział w projekcie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich fotografujących, nie tylko mieszkańców Tychów.
Temat projektu został określony bardzo szeroko, dzięki czemu rodzaj wykonanych zdjęć nie stanowi ograniczenia. Fotografie będzie można robić nie tylko podczas wspólnych spacerów, ale i na własną rękę, a udział w plenerach nie jest konieczny, aby móc zgłosić swoje ujęcia tyskich osiedli na pokaz i wystawę. Realizatorem projektu jest grupa 3F przy wsparciu Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Więcej informacji znajdziecie w regulaminie projektu. Pobierz wzór oświadczenia o zgodzie na wykorzystanie zdjęć: plik pdf albo word. Już dziś można dołączyć do wydarzeń na Facebooku.

TTF: Pocztówki z wakacji - pokaz zdjęć w Andromedzie2015-06-06 22:48:20

TTF Tychy - pokaz zdjęć Pocztówki z wakacji, Andromeda 18.06"Pocztówki z wakacji" to tytuł kolejnego pokazu zdjęć TTF-owiczów, na który zapraszamy w czwartek, 18 czerwca o godz. 18.30, do Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.

Pokażemy fotografie z bliższych i dalszych podróży oraz wycieczek. Zbocza Giewontu i łąki w górach Albanii. Święto czekolady w Neapolu i żaglowce na Bałtyku. Uliczki norweskiego miasteczka i wypoczynek nad wodą na Mierzei Helskiej. „Fotografia rozwija się w parze z jedną z najbardziej charakterystycznych rozrywek naszych czasów – turystyką (…) podróżowanie dla przyjemności wygląda nienaturalnie bez aparatu fotograficznego” – te słowa ze słynnego eseju „O fotografii” Susan Sontag (1977) będą mottem naszego spotkania.

Wstęp (jak zawsze!) jest wolny. Patronat medialny: tygodnik Echo i portal www.eTychy.org. Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku. Będzie to nasz piąty pokaz zdjęć w Laboratorium Sztuki. W styczniu pokazaliśmy tyskie trolejbusy, w marcu był pokaz "Mówią zdjęcie", w kwietniu - zdjęcia o tematyce kulturalnej, a w maju swoją twórczość zaprezentował nasz gość - Przemysław Jendroska.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z