Aktualności

TTF: Tychy od A do Z w Urzędzie Miasta w Tychach2015-11-07 19:42:52

Tychy od A do ZWystawa "Tychy od A do Z" w Pasażu Kultury Andromeda już zakończona. Jednak kilka zdjęć z tej ekspozycji można zobaczyć w hallu Urzędu Miasta w Tychach. Przy odrobinie szczęścia zobaczycie nawet na własne oczy jeden z fotografowanych obiektów :)
"Tychy do A do Z" to projekt, w ramach którego zorganizowaliśmy latem dwa plenery-spacery fotograficzne po mieście. Ich efekty pokazaliśmy w październiku podczas slide show i na wystawie w Andromedzie. Najlepsze zdjęcia trafiły do 16-stronnicowego folderu, który rozdawaliśmy podczas wernisażu.
Fot. Magdalena Emka Borucka

TTF: Stadion & scena - pokaz zdjęć w Andromedzie, 19 listopada2015-10-20 23:01:29

W czwartek, 19 listopada, zapraszamy do Andromedy na pokaz zdjęć (slide show) wykonanych przez TTF-owiczów latem tego roku podczas otwarcia Stadionu Miejskiego w Tychach oraz w czasie miejskich imprez. Dzięki uprzejmości Tyskiego Sportu i Miejskiego Centrum Kultury widzieliśmy i fotografowaliśmy mecz z FC Koeln oraz Święto Miasta na placu pod Żyrafą, festiwal szantowy Port Pieśni Pracy i Rock na Plaży. Byliśmy też na lipcowym festiwalu Zderzenie Gatunków. Pokaz rozpocznie się o godz. 18.30, wstęp jak zawsze jest wolny. Już dziś możecie dołączyć do wydarzenia na  Facebooku.

TTF Tychy pokaz zdjec Stadion & scena w Andromedzie

TTF: Tychy od A do Z - slide show i otwarcie wystawy w Andromedzie2015-09-22 21:39:33

W czwartek, 15 października o godz. 18.30, zapraszamy na otwarcie wystawy poplenerowej "Tychy od A do Z" w dolnym hallu Pasażu Kultury Andromeda i pokaz zdjęć (slide show) z tego samego pleneru w Laboratorium Sztuki. "Zobaczymy ciekawą architekturę, szarość i barwy, stare i nowe oblicze czy często niezauważane detale. Dodatkowo multimedialny pokaz slajdów pozwoli poznać autorów prac i ich spojrzenie na Tychy, a wydany folder umożliwi zabranie kawałka miasta do domu" - zachęca do udziału w wernisażu Magdalena Borucka, której zdjęcie wykonane w Urzędzie Miasta Tychy promuje wydarzenie. Wstęp jest wolny. Ilość miejsc na pokazie w Laboratorium Sztuki jest ograniczona. Wystawa będzie czynna do końca października.

TTF: Więcej czasu na konsultacje mailowe z zawodowcami - Tychy od A do Z2015-08-30 11:43:19

Przedłużamy konsultacje zdjęć w ramach projektu "Tychy od A do Z"!
Mimo że termin zapisany w regulaminie projektu już minął, dajemy szansę wszystkim chętnym - na Wasze pytania i zdjęcia tyskich osiedli czekamy aż do wtorku, 8 września. Maile można przesyłać na info@ttf.tychy.pl (załączniki max 5MB). Zawodowi fotografowie z TTF podzielą się swoimi uwagami i mamy nadzieję, że pomogą w wyborze najlepszych zdjęć na projekt. Choćby w ich selekcji, gdyż do projektu można wysłać jeden fotoreportaż, składający się z maksymalnie ośmiu zdjęć albo pięć zdjęć pojedynczych. Termin wysyłania plików mija 11 września o godz. 23.59. Samo skorzystanie z konsultacji nie jest obowiązkowe i nie wpływa na późniejszy dobór zdjęć na październikowy pokaz i wystawę w Pasażu Kultury Andromeda oraz do drukowanego folderu.
Więcej informacji znajdziecie w regulaminie projektu. Pamiętajcie o tym, że potrzebna jest zgoda na wykorzystanie zdjęć. Tu można pobrać wzór oświadczenia plik pdf albo plik word.

TTF: 40 lat minęło - pokaz zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka w Andromedzie, 17 września2015-08-23 20:36:08

40 lat minelo - slide show Ireneusz Kazmierczak Andromeda 2015Podczas wrześniowego slide show Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego swoje zdjęcia pokaże Ireneusz Kaźmierczak.
Pokaz odbędzie w czwartek, 17 września o godz. 18.30 w Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda. Autor zaprasza: "Pokażę zdjęcia zrobione na przełomie XX wieku i XXI wieku. Zdjęcia, które powstały w epoce analogowej, gdy wszystko wymagało namysłu, uwagi, odrobiny wiedzy z zakresu optyki, chemii, sztuki i co najważniejsze, na wszystko był czas, a wymarzony aparat fotograficzny mógł służyć 20 lat. No i będą to zdjęcia od PRL-u do III-RP."
Najstarsze zdjęcia, jakie zobaczymy, to materiał o wyścigu gokartów z 1975 roku i zrobione rok później zdjęcia z Festiwalu Jazz Nad Odrą. Zobaczymy fotografie Ryszarda Riedla, Ireneusza Krosnego i gwiazdy na koncertach w Spodku. Będą zdjęcia ze Śląskiej Jesieni Gitarowej (1986-2014) i Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla (1999-2008). Przypomnimy sobie, jak zmieniał się stadion GKS Tychy - będą zdjęcia od 1990 do 2015 roku. Zobaczymy też fotografie między innymi z FSM Tychy, obchodów 1 Maja i 22 Lipca. Ireneusz Kaźmierczak jest członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest laureatem m.in. Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej i Tychy Press Photo. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach. Więcej informacje o autorze na ireneuszkazmierczak.wordpress.com. Pokaz jest częścią projektu „Tychy od A do Z”.
Wstęp jest wolny. Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z