Aktualności

TTF: Hokeiści latają a TTF ich fotografuje :)2016-01-29 22:37:58

Jednym z praktycznych celów, jaki stawia sobie Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, jest obecność na różnych wydarzeniach w mieście i ich dokumentowanie.
Ostatnio mieliśmy okazję robić zdjęcia podczas Hokeju z Gwiazdami, czyli charytatywnego meczu hokeja na tyskim lodowisku. Jutro wybieramy się do otwartej niedawno Mediateki na koncert zespołu Cree.
W minionym roku fotografowaliśmy w większym gronie między innymi mecz GKS Tychy na otwarciu Stadionu Miejskiego i kilka koncertów – efekty pokazaliśmy w listopadzie na pokazie pod tytułem „Stadion & scena” w Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda. Robione podczas miejskich imprez zdjęcia autorstwa TTF-owiczów staramy się jak najszybciej zamieszczać na naszej stronie na Facebooku, do której polubienia gorąco zachęcamy.
Fot. Dominik Gajda/TTF.
Zobacz więcej zdjęć z meczu na Facebooku.

TTF: Tychy od A do Z w Urzędzie Miasta w Tychach2015-11-07 19:42:52

Tychy od A do ZWystawa "Tychy od A do Z" w Pasażu Kultury Andromeda już zakończona. Jednak kilka zdjęć z tej ekspozycji można zobaczyć w hallu Urzędu Miasta w Tychach. Przy odrobinie szczęścia zobaczycie nawet na własne oczy jeden z fotografowanych obiektów :)
"Tychy do A do Z" to projekt, w ramach którego zorganizowaliśmy latem dwa plenery-spacery fotograficzne po mieście. Ich efekty pokazaliśmy w październiku podczas slide show i na wystawie w Andromedzie. Najlepsze zdjęcia trafiły do 16-stronnicowego folderu, który rozdawaliśmy podczas wernisażu.
Fot. Magdalena Emka Borucka

TTF: Stadion & scena - pokaz zdjęć w Andromedzie, 19 listopada2015-10-20 23:01:29

W czwartek, 19 listopada, zapraszamy do Andromedy na pokaz zdjęć (slide show) wykonanych przez TTF-owiczów latem tego roku podczas otwarcia Stadionu Miejskiego w Tychach oraz w czasie miejskich imprez. Dzięki uprzejmości Tyskiego Sportu i Miejskiego Centrum Kultury widzieliśmy i fotografowaliśmy mecz z FC Koeln oraz Święto Miasta na placu pod Żyrafą, festiwal szantowy Port Pieśni Pracy i Rock na Plaży. Byliśmy też na lipcowym festiwalu Zderzenie Gatunków. Pokaz rozpocznie się o godz. 18.30, wstęp jak zawsze jest wolny. Już dziś możecie dołączyć do wydarzenia na  Facebooku.

TTF Tychy pokaz zdjec Stadion & scena w Andromedzie

TTF: Tychy od A do Z - slide show i otwarcie wystawy w Andromedzie2015-09-22 21:39:33

W czwartek, 15 października o godz. 18.30, zapraszamy na otwarcie wystawy poplenerowej "Tychy od A do Z" w dolnym hallu Pasażu Kultury Andromeda i pokaz zdjęć (slide show) z tego samego pleneru w Laboratorium Sztuki. "Zobaczymy ciekawą architekturę, szarość i barwy, stare i nowe oblicze czy często niezauważane detale. Dodatkowo multimedialny pokaz slajdów pozwoli poznać autorów prac i ich spojrzenie na Tychy, a wydany folder umożliwi zabranie kawałka miasta do domu" - zachęca do udziału w wernisażu Magdalena Borucka, której zdjęcie wykonane w Urzędzie Miasta Tychy promuje wydarzenie. Wstęp jest wolny. Ilość miejsc na pokazie w Laboratorium Sztuki jest ograniczona. Wystawa będzie czynna do końca października.

TTF: Więcej czasu na konsultacje mailowe z zawodowcami - Tychy od A do Z2015-08-30 11:43:19

Przedłużamy konsultacje zdjęć w ramach projektu "Tychy od A do Z"!
Mimo że termin zapisany w regulaminie projektu już minął, dajemy szansę wszystkim chętnym - na Wasze pytania i zdjęcia tyskich osiedli czekamy aż do wtorku, 8 września. Maile można przesyłać na info@ttf.tychy.pl (załączniki max 5MB). Zawodowi fotografowie z TTF podzielą się swoimi uwagami i mamy nadzieję, że pomogą w wyborze najlepszych zdjęć na projekt. Choćby w ich selekcji, gdyż do projektu można wysłać jeden fotoreportaż, składający się z maksymalnie ośmiu zdjęć albo pięć zdjęć pojedynczych. Termin wysyłania plików mija 11 września o godz. 23.59. Samo skorzystanie z konsultacji nie jest obowiązkowe i nie wpływa na późniejszy dobór zdjęć na październikowy pokaz i wystawę w Pasażu Kultury Andromeda oraz do drukowanego folderu.
Więcej informacji znajdziecie w regulaminie projektu. Pamiętajcie o tym, że potrzebna jest zgoda na wykorzystanie zdjęć. Tu można pobrać wzór oświadczenia plik pdf albo plik word.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z