Aktualności

TTF: Slide show Artura Pławskiego w Andromedzie - 19 maja2016-04-02 23:48:55

Artur Plawski w Andromedzie TychyW czwartek, 19 maja o godz. 19.00, zapraszamy na pokaz zdjęć (slide show) Artura Pławskiego, do Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.
Artur Pławski jest fotografem, należy do TTF od początku działalności stowarzyszenia. To laureat konkursów: Leica Street Photo, Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i Wielkopolska Press Photo. Od pięciu lat, udaje mu się co roku znaleźć w gronie laureatów konkursu Tychy Press Photo. W marcu tego roku wygrał konkurs Śląskiej Fotografii Prasowej, organizowany przez Bibliotekę Śląską - nagrodzony materiał "Szopienice" będzie można zobaczyć podczas slide show.
Pochodzi z Poznania, jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Poznańskiego i Podyplomowych Studiów Public Relations Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jak pisze na swojej stronie „zanim fotografia zdominowała większość moich zajęć, wiele lat poświęciłem malarstwu i rysunkowi – zdobyte wówczas doświadczenia nad różnymi aspektami obrazu oraz charakter wykształcenia bardzo pomagają mi teraz w trakcie pracy fotografa”.
Wstęp na slide show jest wolny. Więcej o autorze na arturplawski.com.

TTF: Spacer fotograficzny po Starych Tychach - 16 kwietnia2016-03-13 19:48:23

TTF spacer fotograficzny po Starych TychachFotografuj z nami Stare Tychy!
Spotykamy się na rynku w sobotę, 16 kwietnia o godzinie 15.00, i razem idziemy w trasę przez najstarszą część miasta. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie i rozmowy o fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i poziomu fotograficznych umiejętności. Nie są wymagane żadne wcześniejsze rezerwacje czy zapisy. Kto w lipcu i sierpniu minionego roku brał udział w naszych spacerach po tyskich osiedlach (projekt Tychy od A do Z), wie już jak to wygląda.
Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku lub obejrzeć zdjęcia z naszego tyskiego pleneru lipcowego i sierpniowego.

TTF: Przestrzeń - pokaz zdjęć w Andromedzie, 17 marca2016-02-24 20:52:10

TTF pokaz zdjęć Andromeda TychyW czwartek, 17 marca o godz. 19.00, zapraszamy do Andromedy na zbiorowy pokaz zdjęć (slide show) autorstwa TTF-owiczów.
Pokażemy różne zdjęcia, które łączy jedno słowo, będące tytułem pokazu: przestrzeń. Jak ją rozumiemy i gdzie ją odnaleźliśmy? Czy przestrzeń oznacza ciszę i spokój czy wręcz przeciwnie? Czy potraktowaliśmy temat dosłownie czy bardzo metaforycznie? Okaże się podczas pokazu... Wstęp jest wolny. Będzie to pierwszy w tym roku nasz pokaz w Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda. W minionym roku było ich osiem: od zdjęć z trolejbusami w styczniu ("Tyskie szelki") po listopadowy pokaz "Stadion & scena".
Dołącz już dziś do wydarzenia na Facebooku.

TTF: TTF-owicze wśród laureatów konkursu Tychy Press Photo2016-02-21 19:28:16

fot. Artur Plawski Tychy Press Photo 2016Dwaj TTF-owicze znaleźli się w gronie laureatów konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo 2016, którego wyniki ogłoszono w minionym tygodniu.
W kategorii "Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach" wygrał cykl zdjęć "Senior disco" autorstwa Artura Pławskiego, wykonany podczas zajęć tańca latynoskiego dla tyskich seniorów (na zdjęciu obok), organizowanych przez Centrum Integracji Społecznej. Wyróżnienie otrzymał Radosław Kaźmierczak za materiał "Więzienny rock", z koncertu w katowickim areszcie śledczym, w ramach Jazz Art Festiwal. Ich fotografie można obejrzeć na stronie tychypressphoto.pl i na wystawie w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda, która potrwa do 23 marca. W Andromedzie (w galerii Obok) obejrzycie też wystawę zdjęć Mariana Jamrozego - gościa specjalnego tej edycji Tychy Press Photo. Na wystawie pokonkursowej znalazły się jeszcze zdjęcia trzech innych TTF-owiczów: Michała Janusińskiego, Ireneusza Kaźmierczaka i Fryderyka Parwickiego.

TTF: Hokeiści latają a TTF ich fotografuje :)2016-01-29 22:37:58

Jednym z praktycznych celów, jaki stawia sobie Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, jest obecność na różnych wydarzeniach w mieście i ich dokumentowanie.
Ostatnio mieliśmy okazję robić zdjęcia podczas Hokeju z Gwiazdami, czyli charytatywnego meczu hokeja na tyskim lodowisku. Jutro wybieramy się do otwartej niedawno Mediateki na koncert zespołu Cree.
W minionym roku fotografowaliśmy w większym gronie między innymi mecz GKS Tychy na otwarciu Stadionu Miejskiego i kilka koncertów – efekty pokazaliśmy w listopadzie na pokazie pod tytułem „Stadion & scena” w Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda. Robione podczas miejskich imprez zdjęcia autorstwa TTF-owiczów staramy się jak najszybciej zamieszczać na naszej stronie na Facebooku, do której polubienia gorąco zachęcamy.
Fot. Dominik Gajda/TTF.
Zobacz więcej zdjęć z meczu na Facebooku.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z