Aktualności

TTF: Spacer fotograficzny po tyskim stadionie - 19.112016-10-06 18:43:22

TTF Tychy spacer fotograficzny stadion TGSW sobotę, 19 listopada, wraz z Tyską Galerią Sportu zapraszamy na spacer fotograficzny po Stadionie Miejskim i wystawie stałej Tyskiej Galerii Sportu.
To nowe punkty na mapie miasta. Stadion został zbudowany w 2015 roku, natomiast mieszcząca się na nim Tyska Galeria Sportu działa od lipca 2016 roku. Stadion to w powszechnej opinii najładniejszy obecnie obiekt piłkarski na Górnym Śląsku – komfortowy, estetyczny i bezpieczny. Wystawa stała Tyskiej Galerii Sportu zadziwia mnogością eksponatów, ciekawymi rozwiązaniami projektowymi i… wspaniałymi widokami na nieckę stadionu. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00. Zbiórka uczestników przed wejściem głównym na stadion, od ul. Baziowej. Udział jest bezpłatny. Będzie to piąty już w tym roku spacer fotograficzny w Tychach. W kwietniu fotografowaliśmy Stare Tychy. Później był spacer po tyskich parkach, wieczorny spacer ze statywami i fotograficzne poszukiwania serca miasta.

TTF: Gość TTF: Arkadiusz Gola - slide show w Andromedzie, 20 października 2016-09-19 20:39:57

TTF slide show w Andromedzie Arkadiusz GolaNa slide show (pokaz zdjęć) gościa TTF, Arkadiusza Goli, zapraszamy w czwartek, 20 października, do Laboratorium Sztuki w tyskiej Andromedzie.
Obejrzymy między innymi fotografie z zamkniętej w ubiegłym roku kopalni "Kazimierz-Juliusz" w w Sosnowcu. Nasz gość przez 10 lat rejestrował pracę i życie górników, a wykonane nie tylko pod ziemią zdjęcia znalazły się w albumie "Ogrodowa 1". Co ma ogród wspólnego z kopalnią? My już wiemy, bo roboczą wersję albumu TTF-owicze mieli okazję obejrzeć podczas wewnętrznych warsztatów fotograficznych, które A. Gola prowadził w Artetece.
Arkadiusz Gola jest wieloletnim fotoreporterem Dziennika Zachodniego, członkiem ZPAF, laureatem m.in. Polskiej Fotografii Prasowej, BZ WBK Pressfoto i Śląskiej Fotografii Prasowej. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, mieszka w Zabrzu. W 2013 roku był gościem Tychy Press Photo. Slide show rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

TTF: Spacer fotograficzny Szukając serca miasta - 1 października2016-09-04 17:56:04

TTF Worldwide Photowalk Scott Kelby's 2016 TychyPo raz pierwszy tyszanie mają szansę dołączyć do największego na świecie spaceru fotograficznego.
Już 1 października fotoamatorzy ruszą w miasto w ramach Scott Kelby's Worldwide Photowalk, wielkiej międzynarodowej inicjatywy, w której czekają ciekawe kadry, nagrody dla uczestników, a wszystkiemu przyświeca szlachetny cel. Zapraszamy do udziału: start o godz. 15.30 pod Urzędem Miasta w Tychach. Fotografujący z całego świata mogą wysłać swoje zdjęcia na konkurs. Zgłosić można tylko jedno zdjęcie, musi być ono wykonane w trakcie spaceru. Tematyka jest dowolna. Inicjatorem akcji jest amerykański fotograf Scott Kelby, autor popularnych poradników o fotografii.
Aby wziąć udział w spacerze, a później konkursie z nagrodami, należy się wcześniej zarejestrować na stronie worldwidephotowalk.com.

Zapisz

TTF: Fotospacerem przez Tychy - slide show w Andromedzie, 22 września2016-08-26 21:31:25

TTF slide show w AndromedzieNa pokaz zdjęć (slide show) wykonanych w tym roku, podczas trzech spacerów fotograficznych po Tychach, zapraszamy w czwartek, 22 września o godz. 19.00, do Laboratorium Sztuki w Andromedzie.
Swoje zdjęcia pokażą członkowie Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ale nie tylko. Każdy, kto wziął udział w choćby jednym ze spacerów, też może zgłosić swoje fotografie! W kwietniu wspólnie fotografowaliśmy Stare Tychy. W lipcu spacerowaliśmy po tyskich parkach. Na początku sierpnia odbył się wieczorno-nocny spacer ze statywami, podczas którego robiliśmy zdjęcia między innymi na Hotelowcu, Rynku i przy browarze. Wstęp na slide show jest, jak zawsze, bezpłatny.
Info dla osób spoza TTF, które brały udział w spacerach i chcą pokazać swoje zdjęcia: wysyłajcie do 15 zdjęć, przez WeTransfer.com (dla info@ttf.tychy.pl) - to bezpłatna strona, umożliwia łatwe przesyłanie plików, nie wymaga żadnej rejestracji. Termin do 16 września. Do zdjęć koniecznie dołączcie skan lub zdjęcie podpisanego oświadczenia o zgodzie autora zdjęć: plik word lub pdf.

TTF: Spacerowaliśmy ze statywami2016-08-07 17:29:28

TTF spacer fotograficzny 2016

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wczoraj wybrać na spacer fotograficzny z TTF! Robiliśmy zdjęcia wieczorem i po zachodzie słońca. Byliśmy na Hotelowcu, Rynku i przy browarze. Przydały się statywy i długie czasy naświetlania. Fotografie autorstwa uczestników można obejrzeć na stronie wydarzenia na Facebooku. Zdjęcia, wykonane podczas trzech tegorocznych spacerów fotograficznych po Tychach, będzie można obejrzeć 22 września, podczas slide show w Andromedzie. Tradycyjne zdjęcie grupowe przed rozpoczęciem spaceru: fot. Marcin Zimnal/TTF.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z