Aktualności

TTF: Zdjęcia ze Starych Tychów - wystawa w Pasażu Kultury Andromeda2016-10-13 22:12:42

Zapraszamy na wystawę czarno-białych fotografii ze Starych Tychów, wykonanych w tym roku, którą od 18 października będzie można oglądać w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.
TTF Stare Tychy wystawa w Andromedzie 2016 fot. Michał Janusiński/TTFWystawa pokaże subiektywne spojrzenie dziesięciu autorów, należących do TTF-u, na symbole najstarszej części miasta: Rynek, kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny i browar, a także efekt poszukiwań miejsc, które nie są tak oczywiste. Wystawa potrwa do 18 listopada. Jest zapowiedzią książki pod tytułem „Stare Tychy. Fotografie”, która ukaże się 17 listopada. Premiera książki będzie połączona z pokazem zdjęć (slide show) w Laboratorium Sztuki i finisażem wystawy w Andromedzie. Książka nie jest przeznaczona do sprzedaży, ale każdy uczestnik slide show otrzyma bezpłatnie jej egzemplarz! Ilość miejsc ograniczona. Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego odebrania darmowej wejściówki z kasy Teatru Małego (dostępne będą od 3 listopada).
Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Partnerzy: Pasaż Kultury Andromeda, Miejska Galeria Sztuki „Obok” i Teatr Mały. Patronat medialny: tygodniki Echo, Nowe Info i Twoje Tychy oraz portale eTychy.org, pelniakultury.pl i tychy.pl. Fot. Michał Janusiński/TTF

TTF: Spacer fotograficzny po tyskim stadionie - 19.112016-10-06 18:43:22

TTF Tychy spacer fotograficzny stadion TGSW sobotę, 19 listopada, wraz z Tyską Galerią Sportu zapraszamy na spacer fotograficzny po Stadionie Miejskim i wystawie stałej Tyskiej Galerii Sportu.
To nowe punkty na mapie miasta. Stadion został zbudowany w 2015 roku, natomiast mieszcząca się na nim Tyska Galeria Sportu działa od lipca 2016 roku. Stadion to w powszechnej opinii najładniejszy obecnie obiekt piłkarski na Górnym Śląsku – komfortowy, estetyczny i bezpieczny. Wystawa stała Tyskiej Galerii Sportu zadziwia mnogością eksponatów, ciekawymi rozwiązaniami projektowymi i… wspaniałymi widokami na nieckę stadionu. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00. Zbiórka uczestników przed wejściem głównym na stadion, od ul. Baziowej. Udział jest bezpłatny. Będzie to piąty już w tym roku spacer fotograficzny w Tychach. W kwietniu fotografowaliśmy Stare Tychy. Później był spacer po tyskich parkach, wieczorny spacer ze statywami i fotograficzne poszukiwania serca miasta.

TTF: Gość TTF: Arkadiusz Gola - slide show w Andromedzie, 20 października 2016-09-19 20:39:57

TTF slide show w Andromedzie Arkadiusz GolaNa slide show (pokaz zdjęć) gościa TTF, Arkadiusza Goli, zapraszamy w czwartek, 20 października, do Laboratorium Sztuki w tyskiej Andromedzie.
Obejrzymy między innymi fotografie z zamkniętej w ubiegłym roku kopalni "Kazimierz-Juliusz" w w Sosnowcu. Nasz gość przez 10 lat rejestrował pracę i życie górników, a wykonane nie tylko pod ziemią zdjęcia znalazły się w albumie "Ogrodowa 1". Co ma ogród wspólnego z kopalnią? My już wiemy, bo roboczą wersję albumu TTF-owicze mieli okazję obejrzeć podczas wewnętrznych warsztatów fotograficznych, które A. Gola prowadził w Artetece.
Arkadiusz Gola jest wieloletnim fotoreporterem Dziennika Zachodniego, członkiem ZPAF, laureatem m.in. Polskiej Fotografii Prasowej, BZ WBK Pressfoto i Śląskiej Fotografii Prasowej. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, mieszka w Zabrzu. W 2013 roku był gościem Tychy Press Photo. Slide show rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

TTF: Spacer fotograficzny Szukając serca miasta - 1 października2016-09-04 17:56:04

TTF Worldwide Photowalk Scott Kelby's 2016 TychyPo raz pierwszy tyszanie mają szansę dołączyć do największego na świecie spaceru fotograficznego.
Już 1 października fotoamatorzy ruszą w miasto w ramach Scott Kelby's Worldwide Photowalk, wielkiej międzynarodowej inicjatywy, w której czekają ciekawe kadry, nagrody dla uczestników, a wszystkiemu przyświeca szlachetny cel. Zapraszamy do udziału: start o godz. 15.30 pod Urzędem Miasta w Tychach. Fotografujący z całego świata mogą wysłać swoje zdjęcia na konkurs. Zgłosić można tylko jedno zdjęcie, musi być ono wykonane w trakcie spaceru. Tematyka jest dowolna. Inicjatorem akcji jest amerykański fotograf Scott Kelby, autor popularnych poradników o fotografii.
Aby wziąć udział w spacerze, a później konkursie z nagrodami, należy się wcześniej zarejestrować na stronie worldwidephotowalk.com.

Zapisz

TTF: Fotospacerem przez Tychy - slide show w Andromedzie, 22 września2016-08-26 21:31:25

TTF slide show w AndromedzieNa pokaz zdjęć (slide show) wykonanych w tym roku, podczas trzech spacerów fotograficznych po Tychach, zapraszamy w czwartek, 22 września o godz. 19.00, do Laboratorium Sztuki w Andromedzie.
Swoje zdjęcia pokażą członkowie Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ale nie tylko. Każdy, kto wziął udział w choćby jednym ze spacerów, też może zgłosić swoje fotografie! W kwietniu wspólnie fotografowaliśmy Stare Tychy. W lipcu spacerowaliśmy po tyskich parkach. Na początku sierpnia odbył się wieczorno-nocny spacer ze statywami, podczas którego robiliśmy zdjęcia między innymi na Hotelowcu, Rynku i przy browarze. Wstęp na slide show jest, jak zawsze, bezpłatny.
Info dla osób spoza TTF, które brały udział w spacerach i chcą pokazać swoje zdjęcia: wysyłajcie do 15 zdjęć, przez WeTransfer.com (dla info@ttf.tychy.pl) - to bezpłatna strona, umożliwia łatwe przesyłanie plików, nie wymaga żadnej rejestracji. Termin do 16 września. Do zdjęć koniecznie dołączcie skan lub zdjęcie podpisanego oświadczenia o zgodzie autora zdjęć: plik word lub pdf.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z