Aktualności

TTF: Zapraszam na \"Tyskie szelki\"2015-01-14 00:04:05

To już dziś! Środa, 14 stycznia 2015 roku, godzina 18.30. Pasaż Kultury Andromeda w Tychach. Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy i pokaz zdjęć. Zdradzimy, że wystawa w dolnym holu już zmontowana, a pliki ze zdjęciami na pokaz przygotowane. Wstęp wolny.

TTF: Tyskie szelki - wystawa i pokaz zdjęć w Andromedzie2014-12-03 20:33:56

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne - Tyskie szelkiZapraszamy na pierwszą publiczną prezentację naszej twórczości!
„Tyskie szelki” to tytuł wystawy i pokazu zdjęć, na które zapraszamy w środę, 14 stycznia 2015 r. o godz. 18.30 do dolnego holu Pasażu Kultury Andromeda (tam będzie wystawa) i piętro wyżej do Arteteki, gdzie będzie pokaz fotografii. Będzie można zobaczyć zdjęcia na temat jednego z symboli miasta, czyli tyskich trolejbusów, wykonane między innymi podczas lipcowego pleneru na terenie zajezdni w Tychach.
Już dziś można dołączyć do wydarzenia na naszym profilu na facebooku. Wystawa w Andromedzie potrwa do 6 lutego. Wstęp na pokaz jak i na wystawę jest bezpłatny.

TTF: Fotoramy, sztalugi i ulotki2014-11-15 17:53:23

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne - ulotkaChwalimy się nowymi nabytkami, które niedługo bardzo nam się przydadzą: kupiliśmy 40 fotoram w dwóch różnych wymiarach wraz z passe-partout i 11 sztalug drewnianych trójnożnych.
Z drukarni już jadą do nas ulotki z informacjami o Tyskim Towarzystwie Fotograficznym, które niedługo będzie można znaleźć w różnych miejscach na terenie Tychów, między innymi w Pasażu Kultury Andromeda, Muzeum Miejskim, Miejskim Centrum Kultury, Miejskiej Galerii Sztuki Obok i Teatrze Małym. W druku jest dwumetrowy roll-up z logo naszego stowarzyszenia.
Wszystko to było możliwe dzięki zdobytemu dofinansowaniu (5000 złotych) do projektu o nazwie „Nowe ramy tyskiej fotografii”. O projekcie napisali dziś organizatorzy Tychy Press Photo, konkursu i wystawy fotografii prasowej.
Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Operatorami programu są Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i Fundusz Lokalny "Ramża".

TTF: Nowe ramy tyskiej fotografii2014-10-01 23:04:49

„NFIO Śląskie Lokalnie i Tyskie Towarzystwo Fotograficzneowe ramy tyskiej fotografii” to nazwa projektu, którego realizację rozpoczęło Tyskie Towarzystwo Fotograficzne.
Dzięki 5000 złotych dofinansowania z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie kupimy fotoramy z passe-partout i sztalugi, które pozwolą nam na profesjonalną organizację wystaw. Zlecimy wykonanie roll-up’a z logo naszego stowarzyszenia oraz ulotki informacyjnej o TTF. Będzie ona dystrybuowana w instytucjach kulturalnych na terenie Tychów i ułatwi dotarcie do szerokiego kręgu osób, które mogą być zainteresowane uczestnictwem w działaniach stowarzyszenia, a dotąd nie wiedziały o jego istnieniu.
Możemy pochwalić się, że nasz wniosek dostał aż 98 punktów na 100 możliwych. Tylko 7 wniosków oceniono lepiej. Na konkurs, który został rozstrzygnięty we wrześniu, złożono 633 wnioski, dofinasowanie przyznano 130 wnioskom. Całkowita wartość projektu to 5505 zł. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Operatorami programu są Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i Fundusz Lokalny "Ramża".

TTF: „Obiektywnie śląskie” - pod naszym patronatem2014-08-09 15:15:53

Obiektywnie slaskie TTFPiąta edycja konkursu "Obiektywnie śląskie", odbywająca się po raz kolejny pod patronatem TTF, już na półmetku. Na stronie obiektywnieslaskie.pl/prace możecie obejrzeć zgłoszone do tej pory zdjęcia i filmy. Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „bo śląskie, to…”. Hasło w formie otwartej, które uczestnicy będą mogli dookreślić tematycznie swoimi pracami. Można je nadsyłać do 15 września. Regulamin konkursu znajdziecie na obiektywnieslaskie.pl.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z