Aktualności

TTF: Tyski Night Spotting, 5/6 sierpnia2017-07-12 21:37:17

Tyski Night Spotting to czterogodzinna, nocna podróż po mieście, podczas której można będzie fotografować w różnych punktach Tychów.
W nocy z soboty na niedzielę, 5/6 sierpnia, do dyspozycji będzie autobus PKM Tychy, który o godz. 22.00 ruszy z Rynku i zatrzyma się w miejscach wartych uwiecznienia. Jego ostateczna trasa zależy od propozycji uczestników. Paprocany, Żyrafa, Brama Słońca i Stadion Miejski? A może Czułów, Żwaków albo Tereny Przemysłowe? Pomyślcie, jakie miejsca będą najciekawsze do odwiedzenia.
W imprezie mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu (choć oczywiście przy długich czasach naświetlania statyw będzie bardzo przydatny) i posiadanego doświadczenia. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje, ale ilość miejsc w autobusie jest ograniczona do 85 osób. Szczegółowe zasady udziału znajdują się w regulaminie, który jest na ttf.tychy.pl/plenery. Warunkiem dla uczestników będzie posiadanie na czas imprezy opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Organizatorami są: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY oraz PKM Tychy. Honorowy patronat: Michał Kasperczyk radny Miasta Tychy. Patronat: Tychy Press Photo. Patronat medialny: tygodniki Echo i Twoje Tychy, portale eTychy.org, tychy.info i tychy24.net. W październiku zdjęcia wykonane podczas tego, jak i innych tegorocznych spacerów, będzie można obejrzeć na wystawie i podczas slide show w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Dołącz już dziś do wydarzenia na Facebooku.

TTF night spotting Tychy 2017

Zapi

TTF: Spacer fotograficzny Tychy po kolei - 8 lipca2017-06-25 21:37:30

Zapraszamy na kolejowy spacer fotograficzny po Tychach. W sobotę, 8 lipca, spotykamy się o godz. 16.00 przed wejściem na dworzec Tychy. O godz. 16.26 wsiadamy w pociąg Kolei Śląskich (trzeba kupić bilet) i po trzech minutach wysiadamy na Tychy Zachodnie. Stamtąd idziemy wzdłuż wykopu kolejowego, przez Tychy Al. Bielska, Tychy Grota Roweckiego, nieczynną stację Tychy Miasto aż do Tychy Lodowisko. Ważne: zastrzegamy, że wszystkich uczestników spaceru obowiązuje regulamin, dostępny na ttf.tychy.pl/plenery. Zwracamy uwagę na konieczność posiadania opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i przestrzegania zakazu poruszania się po torach kolejowych.

Spacer fotograficzny Tychy TTF

TTF: Żywioły - zbiorowy pokaz zdjęć w Andromedzie, 22 czerwca2017-04-29 18:24:43

W czwartek, 22 czerwca o godz. 19.00, zapraszamy na zbiorowy pokaz zdjęć autorstwa członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, pod tytułem "Żywioły", w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (plac Baczyńskiego 2). Jak pasjonaci fotografii zinterpretują ten temat i jakie zdjęcia pokażą? Czy tylko ziemia, woda, ogień, powietrze. A może będą też emocje sportowe, piękno przyrody i atmosfera koncertów? Przekonajcie się sami.
Wstęp jest wolny. Patronat medialny: portal eTychy.org. Już dziś możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku.
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne pokaz Zywioly slide show Tychy Andromeda

Zapisz

Zapisz

TTF: Spacer fotograficzny po Mikołowie - 14 maja2017-04-17 19:12:26

TTF - spacer po MikołowieWraz z Miejską Placówką Muzealną zapraszamy w niedzielę, 14 maja, na spacer fotograficzny po Mikołowie.
Spotykamy się o godz. 15.00 w Miejskiej Placówce Muzealnej w Mikołowie (ul. Karola Miarki 15) i ruszamy na miasto. Zobaczymy jego najbardziej znane miejsca i spentrujemy urokliwe zakamarki. Naszym przewodnikiem będzie Mariusz Dmetrecki - przewodnik PTTK, autor wielu publikacji o historii Mikołowa, działacz Mikołowskiego Towarzystwa Historycznego, w 2014 wyróżniony tytułem Mikołowianina Roku.
Udział w spacerze jest bezpłatny, nie są wymagane żadne zapisy ani rezerwacje. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie i rozmowy o fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i poziomu fotograficznych umiejętności. Jesienią efekty tego spaceru, jak i innych, planowanych w tym roku, będzie można obejrzeć na slide show w Pasażu Kultury Andromeda. Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

TTF: Slide show Kuby Ociepy w Andromedzie - 20 kwietnia2017-03-24 22:07:03

Na pokaz zdjęć (slide show) autorstwa Kuby Ociepy - gościa Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, zapraszamy w czwartek, 20 kwietnia, do Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (plac Baczyńskiego 2).
Fotograf urodził się i wychował w Tychach. Studiował we Wrocławiu i w Krakowie, gdzie obecnie mieszka i pracuje jako fotograf. Przez 7 lat był związany z tamtejszej Gazetą Wyborczą. Wyróżniany i nagradzany w konkursach: Grand Press Photo, BZWBK Press Foto, Projekt Przetwórnia, Stowarzyszenia Fotoreporterów.
Zanim spróbował swoich sił w fotografii pracował jako inżynier, konstruktor, mistrz produkcji, kontroler jakości, a nawet sprzedawca telefonów komórkowych. Interesują go tematy z człowiekiem w roli głównej czyli: portret, reportaż społeczny i sport.
Pokaz rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.
Polecamy stronę autora: kubaociepa.pl.
Patronat medialny nad pokazem: tygodniki Echo i Nowe Info oraz portale eTychy.org i tychy.info.
Już dziś zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z