Aktualności

TTF: Tychy od A do Z - slide show i otwarcie wystawy w Andromedzie2015-09-22 21:39:33

W czwartek, 15 października o godz. 18.30, zapraszamy na otwarcie wystawy poplenerowej "Tychy od A do Z" w dolnym hallu Pasażu Kultury Andromeda i pokaz zdjęć (slide show) z tego samego pleneru w Laboratorium Sztuki. "Zobaczymy ciekawą architekturę, szarość i barwy, stare i nowe oblicze czy często niezauważane detale. Dodatkowo multimedialny pokaz slajdów pozwoli poznać autorów prac i ich spojrzenie na Tychy, a wydany folder umożliwi zabranie kawałka miasta do domu" - zachęca do udziału w wernisażu Magdalena Borucka, której zdjęcie wykonane w Urzędzie Miasta Tychy promuje wydarzenie. Wstęp jest wolny. Ilość miejsc na pokazie w Laboratorium Sztuki jest ograniczona. Wystawa będzie czynna do końca października.

TTF: Więcej czasu na konsultacje mailowe z zawodowcami - Tychy od A do Z2015-08-30 11:43:19

Przedłużamy konsultacje zdjęć w ramach projektu "Tychy od A do Z"!
Mimo że termin zapisany w regulaminie projektu już minął, dajemy szansę wszystkim chętnym - na Wasze pytania i zdjęcia tyskich osiedli czekamy aż do wtorku, 8 września. Maile można przesyłać na info@ttf.tychy.pl (załączniki max 5MB). Zawodowi fotografowie z TTF podzielą się swoimi uwagami i mamy nadzieję, że pomogą w wyborze najlepszych zdjęć na projekt. Choćby w ich selekcji, gdyż do projektu można wysłać jeden fotoreportaż, składający się z maksymalnie ośmiu zdjęć albo pięć zdjęć pojedynczych. Termin wysyłania plików mija 11 września o godz. 23.59. Samo skorzystanie z konsultacji nie jest obowiązkowe i nie wpływa na późniejszy dobór zdjęć na październikowy pokaz i wystawę w Pasażu Kultury Andromeda oraz do drukowanego folderu.
Więcej informacji znajdziecie w regulaminie projektu. Pamiętajcie o tym, że potrzebna jest zgoda na wykorzystanie zdjęć. Tu można pobrać wzór oświadczenia plik pdf albo plik word.

TTF: 40 lat minęło - pokaz zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka w Andromedzie, 17 września2015-08-23 20:36:08

40 lat minelo - slide show Ireneusz Kazmierczak Andromeda 2015Podczas wrześniowego slide show Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego swoje zdjęcia pokaże Ireneusz Kaźmierczak.
Pokaz odbędzie w czwartek, 17 września o godz. 18.30 w Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda. Autor zaprasza: "Pokażę zdjęcia zrobione na przełomie XX wieku i XXI wieku. Zdjęcia, które powstały w epoce analogowej, gdy wszystko wymagało namysłu, uwagi, odrobiny wiedzy z zakresu optyki, chemii, sztuki i co najważniejsze, na wszystko był czas, a wymarzony aparat fotograficzny mógł służyć 20 lat. No i będą to zdjęcia od PRL-u do III-RP."
Najstarsze zdjęcia, jakie zobaczymy, to materiał o wyścigu gokartów z 1975 roku i zrobione rok później zdjęcia z Festiwalu Jazz Nad Odrą. Zobaczymy fotografie Ryszarda Riedla, Ireneusza Krosnego i gwiazdy na koncertach w Spodku. Będą zdjęcia ze Śląskiej Jesieni Gitarowej (1986-2014) i Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla (1999-2008). Przypomnimy sobie, jak zmieniał się stadion GKS Tychy - będą zdjęcia od 1990 do 2015 roku. Zobaczymy też fotografie między innymi z FSM Tychy, obchodów 1 Maja i 22 Lipca. Ireneusz Kaźmierczak jest członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest laureatem m.in. Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej i Tychy Press Photo. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach. Więcej informacje o autorze na ireneuszkazmierczak.wordpress.com. Pokaz jest częścią projektu „Tychy od A do Z”.
Wstęp jest wolny. Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

TTF: Sierpniowy spacer fotograficzny po Tychach - sobota, 22.082015-08-08 15:19:09

Tychy od A do Z - Tyskie Towarzystwo FotograficzneW sobotę, 22 sierpnia, zapraszamy na kolejny spacer fotograficzny po tyskich osiedlach. Spotykamy się o godz. 15.00 przy pomniku Ryśka Riedla (al. Niepodległości), aparaty w dłoń i ruszamy w trasę.
Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie, nie są wymagane żadne rezerwacje. Spacer będzie częścią projektu "Tychy od A do Z". Będą też konsultacje z zawodowymi fotografami, a efekty pokażemy podczas zbiorowego pokazu zdjęć i wystawy fotografii, które w połowie października odbędą się w Pasażu Kultury Andromeda. Wydamy drukowany, bezpłatny katalog formatu A4 z najlepszymi zdjęciami. Udział w projekcie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich fotografujących, nie tylko należących do TTF i nie tylko mieszkańców Tychów. Fotografie będzie można robić nie tylko podczas wspólnych spacerów, ale i na własną rękę. Tematem zdjęć są tyskie osiedla, czyli część miasta (śródmieście) oznaczona literami alfabetu. Nie są akceptowane zdjęcia wykonane w dzielnicach posiadających nazwy własne (np. Cielmice, Paprocany, Suble, Urbanowice czy Żwaków).
Już dziś można dołączyć do wydarzenia na  Facebooku.
Więcej informacji na ttf.tychy.pl/plenery i w regulaminie projektu. Pobierz wzór oświadczenia o zgodzie na wykorzystanie zdjęć: plik pdf albo plik word.

TTF: Lipcowy spacer fotograficzny po Tychach już za nami2015-07-26 23:47:45

TTF spacer fotograficzny Tychy od A do Z - fot. Michał Janusiński

W sobotę, 25 lipca, w naszym spacerze fotograficznym po Tychach wzięło udział około 20 osób z aparatami, które nie przestraszyły się krążących dookoła miasta burz i złowieszczej prognozy pogody - na szczęście się nie sprawdziła. Fotografowaliśmy wspólnie osiedla A, B i E. Na następny spacer-plener Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego można wybrać się w sobotę, 22 sierpnia. Spotykamy się przy pomniku Ryśka Riedla, o godz. 15.00. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie, nie są wymagane rezerwacje. Zdjęcia z pierwszego spaceru można obejrzeć w galerii na Facebooku.
Na zdjęciu: prawie grupowa fotografia plenerowiczów przy najsłynniejszym tyskim przystanku. Prawie, bo nie ma na niej kilku osób, które niestety wcześniej musiały nas opuścić (fot. Michał Janusiński).

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z