Aktualności

TTF: Więcej czasu na konsultacje mailowe z zawodowcami - Tychy od A do Z2015-08-30 11:43:19

Przedłużamy konsultacje zdjęć w ramach projektu "Tychy od A do Z"!
Mimo że termin zapisany w regulaminie projektu już minął, dajemy szansę wszystkim chętnym - na Wasze pytania i zdjęcia tyskich osiedli czekamy aż do wtorku, 8 września. Maile można przesyłać na info@ttf.tychy.pl (załączniki max 5MB). Zawodowi fotografowie z TTF podzielą się swoimi uwagami i mamy nadzieję, że pomogą w wyborze najlepszych zdjęć na projekt. Choćby w ich selekcji, gdyż do projektu można wysłać jeden fotoreportaż, składający się z maksymalnie ośmiu zdjęć albo pięć zdjęć pojedynczych. Termin wysyłania plików mija 11 września o godz. 23.59. Samo skorzystanie z konsultacji nie jest obowiązkowe i nie wpływa na późniejszy dobór zdjęć na październikowy pokaz i wystawę w Pasażu Kultury Andromeda oraz do drukowanego folderu.
Więcej informacji znajdziecie w regulaminie projektu. Pamiętajcie o tym, że potrzebna jest zgoda na wykorzystanie zdjęć. Tu można pobrać wzór oświadczenia plik pdf albo plik word.

TTF: 40 lat minęło - pokaz zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka w Andromedzie, 17 września2015-08-23 20:36:08

40 lat minelo - slide show Ireneusz Kazmierczak Andromeda 2015Podczas wrześniowego slide show Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego swoje zdjęcia pokaże Ireneusz Kaźmierczak.
Pokaz odbędzie w czwartek, 17 września o godz. 18.30 w Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda. Autor zaprasza: "Pokażę zdjęcia zrobione na przełomie XX wieku i XXI wieku. Zdjęcia, które powstały w epoce analogowej, gdy wszystko wymagało namysłu, uwagi, odrobiny wiedzy z zakresu optyki, chemii, sztuki i co najważniejsze, na wszystko był czas, a wymarzony aparat fotograficzny mógł służyć 20 lat. No i będą to zdjęcia od PRL-u do III-RP."
Najstarsze zdjęcia, jakie zobaczymy, to materiał o wyścigu gokartów z 1975 roku i zrobione rok później zdjęcia z Festiwalu Jazz Nad Odrą. Zobaczymy fotografie Ryszarda Riedla, Ireneusza Krosnego i gwiazdy na koncertach w Spodku. Będą zdjęcia ze Śląskiej Jesieni Gitarowej (1986-2014) i Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla (1999-2008). Przypomnimy sobie, jak zmieniał się stadion GKS Tychy - będą zdjęcia od 1990 do 2015 roku. Zobaczymy też fotografie między innymi z FSM Tychy, obchodów 1 Maja i 22 Lipca. Ireneusz Kaźmierczak jest członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest laureatem m.in. Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej i Tychy Press Photo. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach. Więcej informacje o autorze na ireneuszkazmierczak.wordpress.com. Pokaz jest częścią projektu „Tychy od A do Z”.
Wstęp jest wolny. Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

TTF: Sierpniowy spacer fotograficzny po Tychach - sobota, 22.082015-08-08 15:19:09

Tychy od A do Z - Tyskie Towarzystwo FotograficzneW sobotę, 22 sierpnia, zapraszamy na kolejny spacer fotograficzny po tyskich osiedlach. Spotykamy się o godz. 15.00 przy pomniku Ryśka Riedla (al. Niepodległości), aparaty w dłoń i ruszamy w trasę.
Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie, nie są wymagane żadne rezerwacje. Spacer będzie częścią projektu "Tychy od A do Z". Będą też konsultacje z zawodowymi fotografami, a efekty pokażemy podczas zbiorowego pokazu zdjęć i wystawy fotografii, które w połowie października odbędą się w Pasażu Kultury Andromeda. Wydamy drukowany, bezpłatny katalog formatu A4 z najlepszymi zdjęciami. Udział w projekcie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich fotografujących, nie tylko należących do TTF i nie tylko mieszkańców Tychów. Fotografie będzie można robić nie tylko podczas wspólnych spacerów, ale i na własną rękę. Tematem zdjęć są tyskie osiedla, czyli część miasta (śródmieście) oznaczona literami alfabetu. Nie są akceptowane zdjęcia wykonane w dzielnicach posiadających nazwy własne (np. Cielmice, Paprocany, Suble, Urbanowice czy Żwaków).
Już dziś można dołączyć do wydarzenia na  Facebooku.
Więcej informacji na ttf.tychy.pl/plenery i w regulaminie projektu. Pobierz wzór oświadczenia o zgodzie na wykorzystanie zdjęć: plik pdf albo plik word.

TTF: Lipcowy spacer fotograficzny po Tychach już za nami2015-07-26 23:47:45

TTF spacer fotograficzny Tychy od A do Z - fot. Michał Janusiński

W sobotę, 25 lipca, w naszym spacerze fotograficznym po Tychach wzięło udział około 20 osób z aparatami, które nie przestraszyły się krążących dookoła miasta burz i złowieszczej prognozy pogody - na szczęście się nie sprawdziła. Fotografowaliśmy wspólnie osiedla A, B i E. Na następny spacer-plener Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego można wybrać się w sobotę, 22 sierpnia. Spotykamy się przy pomniku Ryśka Riedla, o godz. 15.00. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie, nie są wymagane rezerwacje. Zdjęcia z pierwszego spaceru można obejrzeć w galerii na Facebooku.
Na zdjęciu: prawie grupowa fotografia plenerowiczów przy najsłynniejszym tyskim przystanku. Prawie, bo nie ma na niej kilku osób, które niestety wcześniej musiały nas opuścić (fot. Michał Janusiński).

TTF: TTF na otwarciu stadionu miejskiego w Tychach2015-07-19 23:37:54

Otwarcie stadionu miejskiego w Tychach było kolejnym wydarzeniem w naszym mieście, które mieliśmy okazję fotografować. Dzięki uprzejmości spółki Tyski Sport liczne grono TTF-owiczów mogło uczestniczyć w meczu GKS Tychy - FC Köln. Nasze zdjęcia ze stadionu przy ulicy Edukacji można obejrzeć w galerii na Facebooku . Polecamy też zdjęcia: Ireneusza Kaźmierczaka i Tomasza Cz. Zdjęcia poniżej: Harald Bem, Marcin Zimnal i Magdalena Emka Borucka.


Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z