Aktualności

TTF: Pod naszym patronatem Obiektywnie śląskie – XI edycja konkursu2020-07-05 22:12:59

1 lipca rozpoczęła się XI edycja konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie, którego celem jest prezentacja w obiektywie jak najbardziej subiektywnego obrazu Śląska. Motyw przewodni XI edycji konkursu nawiązuje do obecnej sytuacji epidemii w naszym kraju i naszym regionie: ŚLĄSKIE PRZEBUDZENIE, aczkolwiek interpretacja tematu jest dowolna. Najlepsze prace tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych wybiorą tak znamienite osobowości świata kultury i sztuki jak: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się:
- fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć,
- fotokastem: maks. 2 min oraz
- filmem również maks. 2 min.

Termin przesyłania prac mija 15 września 2020. Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl. Poprzez stronę można głosować na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować o nagrodzie publiczności. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej, która będzie jednocześnie wernisażem najlepszych prac tej edycji. Finał odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, 23 października br.

Na laureatów czekają atrakcyjne NAGRODY:
Nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz kosmetyki z węgla od Sadzy Soap, wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.
Wystawa najlepszych konkursowych fotoreportaży będzie eksponowana w wielu atrakcyjnych i często odwiedzanych miejscach na Śląsku.
Fundatorami wystawy są firmy: Laboratorium Fotosilesia i MGM z Katowic.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy konkursu współpracują z 40 partnerami: sponsorami, patronami medialnymi i instytucjonalnymi. Z przyjemnością informujemy, że jednym z patronów jest Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Obiektywnie śląskie w sieci: strona www, facebook.

TTF: Na tę wyjątkową Wielkanoc...2020-04-11 22:46:56

 

TTF: Klasa o profilu fotograficznym2020-04-02 10:44:08

Wielu z Was było zachwyconych pomysłem nowej klasy fotograficznej w jednym z tyskich technikum. Nawet media pisały o nas! Niestety był to tylko primaaprilisowy żarcik. Ale może kiedyś... A na razie fotografujcie. Ale koniecznie zostańcie w domu!

zrzut ekranu portalu tychy.pl 

TTF: Klasa o profilu fotograficznym!2020-04-01 10:00:44

Klasa o profilu fotograficznym powstanie od nowego roku szkolnego w jednym z tyskich techników. Jako członkowie Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego dostaliśmy propozycję współpracy przy tworzeniu jej programu, a część z nas będzie miało okazję poprowadzić w niej zajęcia praktyczne. Kto był na dniach otwartych pewnie już wie, ale my informację, o jaką szkołę chodzi ujawnimy w maju. Dziękujemy za zaufanie!  

Fot. Agnieszka Seidel-Kożuch

TTF: Informacja dla kandydatów do TTF2020-03-26 12:29:22

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, zdecydowanie rekomendujemy chętnym do dołączenia do naszego stowarzyszenia, aby swoje zdjęcia i deklarację przesyłać przez WeTransfer lub mailem. Nie przynoście ani nie wysyłajcie ich pocztą do budynku Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, w którym mamy statutową siedzibę. Nasza aktywność przeniosła się do Internetu i ewentualne zgłoszenia dostarczone tradycyjnie będą czekać, aż życie wróci do normy. Jeśli pliki wysłacie mailem na info@ttf.tychy.pl, to jeden mail max 15MB, więc wygodniej i prościej będzie przez wetransfer.com - serwis jest darmowy i nie wymaga rejestracji. Więcej info w regulaminie przyjęć.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z