Aktualności

TTF: Przestrzeń - pokaz zdjęć w Andromedzie, 17 marca2016-02-24 20:52:10

TTF pokaz zdjęć Andromeda TychyW czwartek, 17 marca o godz. 19.00, zapraszamy do Andromedy na zbiorowy pokaz zdjęć (slide show) autorstwa TTF-owiczów.
Pokażemy różne zdjęcia, które łączy jedno słowo, będące tytułem pokazu: przestrzeń. Jak ją rozumiemy i gdzie ją odnaleźliśmy? Czy przestrzeń oznacza ciszę i spokój czy wręcz przeciwnie? Czy potraktowaliśmy temat dosłownie czy bardzo metaforycznie? Okaże się podczas pokazu... Wstęp jest wolny. Będzie to pierwszy w tym roku nasz pokaz w Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda. W minionym roku było ich osiem: od zdjęć z trolejbusami w styczniu ("Tyskie szelki") po listopadowy pokaz "Stadion & scena".
Dołącz już dziś do wydarzenia na Facebooku.

TTF: TTF-owicze wśród laureatów konkursu Tychy Press Photo2016-02-21 19:28:16

fot. Artur Plawski Tychy Press Photo 2016Dwaj TTF-owicze znaleźli się w gronie laureatów konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo 2016, którego wyniki ogłoszono w minionym tygodniu.
W kategorii "Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach" wygrał cykl zdjęć "Senior disco" autorstwa Artura Pławskiego, wykonany podczas zajęć tańca latynoskiego dla tyskich seniorów (na zdjęciu obok), organizowanych przez Centrum Integracji Społecznej. Wyróżnienie otrzymał Radosław Kaźmierczak za materiał "Więzienny rock", z koncertu w katowickim areszcie śledczym, w ramach Jazz Art Festiwal. Ich fotografie można obejrzeć na stronie tychypressphoto.pl i na wystawie w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda, która potrwa do 23 marca. W Andromedzie (w galerii Obok) obejrzycie też wystawę zdjęć Mariana Jamrozego - gościa specjalnego tej edycji Tychy Press Photo. Na wystawie pokonkursowej znalazły się jeszcze zdjęcia trzech innych TTF-owiczów: Michała Janusińskiego, Ireneusza Kaźmierczaka i Fryderyka Parwickiego.

TTF: Hokeiści latają a TTF ich fotografuje :)2016-01-29 22:37:58

Jednym z praktycznych celów, jaki stawia sobie Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, jest obecność na różnych wydarzeniach w mieście i ich dokumentowanie.
Ostatnio mieliśmy okazję robić zdjęcia podczas Hokeju z Gwiazdami, czyli charytatywnego meczu hokeja na tyskim lodowisku. Jutro wybieramy się do otwartej niedawno Mediateki na koncert zespołu Cree.
W minionym roku fotografowaliśmy w większym gronie między innymi mecz GKS Tychy na otwarciu Stadionu Miejskiego i kilka koncertów – efekty pokazaliśmy w listopadzie na pokazie pod tytułem „Stadion & scena” w Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda. Robione podczas miejskich imprez zdjęcia autorstwa TTF-owiczów staramy się jak najszybciej zamieszczać na naszej stronie na Facebooku, do której polubienia gorąco zachęcamy.
Fot. Dominik Gajda/TTF.
Zobacz więcej zdjęć z meczu na Facebooku.

TTF: Tychy od A do Z w Urzędzie Miasta w Tychach2015-11-07 19:42:52

Tychy od A do ZWystawa "Tychy od A do Z" w Pasażu Kultury Andromeda już zakończona. Jednak kilka zdjęć z tej ekspozycji można zobaczyć w hallu Urzędu Miasta w Tychach. Przy odrobinie szczęścia zobaczycie nawet na własne oczy jeden z fotografowanych obiektów :)
"Tychy do A do Z" to projekt, w ramach którego zorganizowaliśmy latem dwa plenery-spacery fotograficzne po mieście. Ich efekty pokazaliśmy w październiku podczas slide show i na wystawie w Andromedzie. Najlepsze zdjęcia trafiły do 16-stronnicowego folderu, który rozdawaliśmy podczas wernisażu.
Fot. Magdalena Emka Borucka

TTF: Stadion & scena - pokaz zdjęć w Andromedzie, 19 listopada2015-10-20 23:01:29

W czwartek, 19 listopada, zapraszamy do Andromedy na pokaz zdjęć (slide show) wykonanych przez TTF-owiczów latem tego roku podczas otwarcia Stadionu Miejskiego w Tychach oraz w czasie miejskich imprez. Dzięki uprzejmości Tyskiego Sportu i Miejskiego Centrum Kultury widzieliśmy i fotografowaliśmy mecz z FC Koeln oraz Święto Miasta na placu pod Żyrafą, festiwal szantowy Port Pieśni Pracy i Rock na Plaży. Byliśmy też na lipcowym festiwalu Zderzenie Gatunków. Pokaz rozpocznie się o godz. 18.30, wstęp jak zawsze jest wolny. Już dziś możecie dołączyć do wydarzenia na  Facebooku.

TTF Tychy pokaz zdjec Stadion & scena w Andromedzie

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z