Aktualności

TTF: Zdjęcia lutego wybrał Chris Niedenthal2018-03-13 19:36:19

Zdjecie lutego fot. Marta Polocek / TTF 2018Konkurs na zdjęcie miesiąca to inicjatywa, która sprawia, że TTF-owicze przeglądają uważnie swoje najświeższe fotografie, aby wybierać jedno, które będzie rywalizować o honorowe miano zdjęcia miesiąca. W wewnętrznym głosowaniu wybieramy swoje typy, ale ciekawi jesteśmy też spojrzenia z zewnątrz, stąd prosimy o wybór także fotografów nie należących do stowarzyszenia.
O wybranie zdjęć lutego poprosiliśmy słynnego fotoreportera Chrisa Niedenthala, który był 10 marca gościem Tychy Press Photo. Artysta zgodził się na naszą prośbę i wybrał zdjęcie Marty Poloczek, gdyż niecodzienna sytuacja najbardziej przyciągnęła jego uwagę. Drugie miejsce to fotografia Piotra Witkowskiego (dzięki udanej kompozycji), a trzecie – Urszuli Lisińskiej, klasyczne, dobre zdjęcie sportowe.
W głosowaniu TTF-owiczów najwięcej głosów dostało zdjęcie Marty Poloczek. Gratulujemy!

TTF: Tychy Press Photo i Śląska Fotografia Prasowa2018-03-13 18:49:50

Chwalimy się sukcesami TTF-owiczów w konkursach fotografii prasowej.
W 15. edycji konkursu Tychy Press Photo Magdalena Borucka otrzymała nagrodę za najlepszy fotoreportaż, a Grzegorz Krzysztofik wyróżnienie za najlepsze zdjęcie. Wyniki ogłoszono w minioną sobotę, przed spotkaniem z Chrisem Niedenthalem w Pasażu Kultury Andromeda, gdzie do 10 kwietnia można oglądać wystawę pokonkursową. Są na niej fotografie siedmiorga osób należących do TTF-u. Zdjęcia czterech TTF-owiczów znalazły się na wystawie Śląska Fotografia Prasowa 2017 i mają szansę na nagrody w konkursie. Ich autorzy to: Dominik Gajda, Tomasz Jodłowski, Fryderyk Parwicki i Marcin Zimnal. Wystawa czynna jest w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Laureatów konkursu poznamy 26 marca. Swoją nagrodę przyznają również czytelnicy, którzy mogą głosować na najlepsze zdjęcie, wrzucając kupon do urny znajdującej się w holu głównym biblioteki – głosowanie trwa do 26 marca do godz. 12.00.

TTF: Tomasz Jodłowski na Śląskim Maratonie Fotograficznym - 17 lutego2018-02-08 19:27:38

Tomasz Jodłowski TTF Tychy, fot. Dominik Gajda/TTFTyszanin Tomasz Jodłowski, honorowy członek TTF-u, będzie jednym z autorów, którzy pokażą swoje zdjęcia podczas XIII edycji Śląskiego Maratonu Fotograficznego, organizowanego przez katowicką szkołę Fotoedukacja. Impreza odbędzie się 17 lutego w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Wstęp jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona. Wymagana jest rezerwacja mailowa. Więcej info na stronie Fotoedukacji. Swoje zdjęcia zaprezentuje też Krzysztof Gołuch, na którego pokaz zapraszamy w kwietniu do Muzeum Miejskiego w Tychach. Pozostali bohaterowi maratonu to: Monika Łopacka, Krzysztof Szlapa, Beata Mendrek, Antoni Kreis i Krzysztof Gierałtowski.
Na zdjęciu: Tomasz Jodłowski przed styczniowym slide show w Pasażu Kultury Andromeda, fot. Dominik Gajda/TPP

TTF: Licytacja zdjęć dla WOŚP w Kobiórze2018-01-06 00:25:21

WOŚP finał Kobiór 2018 licytacja zdjęć TTF TychyOsiem fotografii autorstwa TTF-owiczów będzie licytowanych podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kobiórze.
Będzie to już 26. finał WOŚP. Tym razem gramy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.  Impreza po raz ósmy jest organizowana w Kobiórze i w weekend 13-14 stycznia (sobota-niedziela) gości w Pubie Elwer (ul. Centralna 117). Macie szansę stać się właścicielami odbitek zdjęć Grzegorza Krzysztofika, Lidii Sznepki, Beaty Praszczak, Dariusza Kuźmy, Jakuba Spodymka, Marty Nowakowicz-Jankowiak, Krzysztofa Jankowiaka i Marcina Zimnala.
Więcej informacji na stronie spolkom.pl i w wydarzeniu na Facebooku.

TTF: Slide show Tomasza Jodłowskiego - 25.01.20182017-12-17 21:50:56

Tomasz Jodłowski slide show Tychy Andromeda 2018

Na slide show (pokaz zdjęć) Tomasza Jodłowskiego, honorowego członka Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, zapraszamy w czwartek, 25 stycznia, do Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.
Tomasz Jodłowski fotografował między innymi dla Dziennika Zachodniego, Trybuny Śląskiej, Rzeczpospolitej, agencji Edytor.net, Forum i Reporter, a jego pierwsze zdjęcia publikował tyski tygodnik Echo. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików i kolektywu śląskich fotografów AKME. Studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie, był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Dwukrotnie zdobył Grand Prix w Konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej (2006 i za reportaż z ekstremalnego biegu Runmageddon w 2017). Jest laureatem konkursów Grand Press Photo (2012, 2017) i BZ WBK Press Foto (2006, 2011, 2012 i 2017). Dwukrotnie zajął pierwsze miejsce w konkursie "Życie jest piękne". Laureat, a później gość specjalny konkursu Tychy Press Photo.
Tomasz Jodłowski jest współautorem książek: "Drugie życie kopalń" (2013), "Babska szychta" (2014) i "Ratownicy - pasja zwycięstwa" (2015). W 2017 roku jego zdjęcia prezentowane były na wystawach między innymi w Muzeum Miejskim i Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Bibliotece Śląskiej, Galerii ZPAF w Katowicach i Muzeum Historii Katowic. W grudniu 2017 roku został honorowym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, pierwszym w historii stowarzyszenia. Patronat medialny: tygodnik Echo, dwutygodnik Nowe Info, portale eTychy.org i tychy.info.
Pokaz rozpocznie się o godz. 19.00, wstęp wolny.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z