Aktualności

TTF: Parkowy spacer fotograficzny po Tychach - 2 lipca2016-06-08 21:28:05

Fotografuj z nami tyskie parki! W sobotę, 2 lipca, o godz. 15.00 spotykamy się przy pomniku Ryśka Riedla i idziemy w trasę przez Park Miejski przy Żyrafie do Parku Północnego.
Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie i rozmowy o fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu oraz poziomu fotograficznych umiejętności. Spacer fotograficzny TTF to okazja nie tylko do wykonania zdjęć, ale też do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nie są wymagane żadne wcześniejsze rezerwacje.
Będzie to czwarty spacer, organizowany przez TTF. W kwietniu fotografowaliśmy Stare Tychy, a latem minionego roku zorganizowaliśmy dwa spacery po tyskich osiedlach. Osoby, które zastanawiają się nad dołączeniem do stowarzyszenia, mają okazję do uzyskania informacji z pierwszej ręki. TTFowicze wyjaśnią wszystkim chętnym, dlaczego warto i jak zostać jednym z nich. Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.
Zdjęcia, wykonane podczas trzech tegorocznych spacerów fotograficznych po Tychach, będzie można obejrzeć 22 września, w Laboratorium Sztuki w Andromedzie. O tym jak i kiedy będzie można zgłosić swoje fotografie, będziemy informować na tej stronie.

Zapisz

TTF: Warsztaty fotograficzne z Arkadiuszem Golą2016-05-01 16:41:57

TTF warsztaty fotograficzne Z A. Golą fot. M. JanusińskiWiększość organizowanych przez TTF wydarzeń jest ogólnodostępna dla wszystkich chętnych, jak pokazy zdjęć w Andromedzie czy spacery fotograficzne po Tychach. Co daje członkostwo w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym, które wymaga opłacania składki, wynoszącej 15 zł miesięcznie? Choćby możliwość udziału w wewnętrznych warsztatach fotograficznych, specjalnie dla TTF-owiczów i tylko dla członków stowarzyszenia prowadzonych przez znanego fotografa, Arkadiusza Golę - od kilkunastu lat fotoreportera „Dziennika Zachodniego”, członka ZPAF, laureata konkursu Polskiej Fotografii Prasowej, BZ WBK Pressfoto i Śląskiej Fotografii Prasowej.
Chcesz dołączyć do TTF? Jak to zrobić, dowiesz się z naszego regulaminu przyjęć.
Tychy, Arteteka w Pasażu Kultury Andromeda, 25 kwietnia 2016 r. Fot. Michał Janusiński/TTF

TTF: Spacerowaliśmy po Starych Tychach2016-04-19 20:07:33

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne - spacer po Starych Tychach 2016

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie na spacerze fotograficznym z TTF po Starych Tychach! Zdjęcia autorstwa uczestników można obejrzeć na stronie wydarzenia na Facebooku, a nasze pierwsze backstagowe ujęcia są w tej galerii na Facebooku. Zdjęcie grupowe na rynku przed rozpoczęciem spaceru: fot. Michał Janusiński/TTF.

TTF: Slide show Artura Pławskiego w Andromedzie - 19 maja2016-04-02 23:48:55

Artur Plawski w Andromedzie TychyW czwartek, 19 maja o godz. 19.00, zapraszamy na pokaz zdjęć (slide show) Artura Pławskiego, do Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.
Artur Pławski jest fotografem, należy do TTF od początku działalności stowarzyszenia. To laureat konkursów: Leica Street Photo, Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i Wielkopolska Press Photo. Od pięciu lat, udaje mu się co roku znaleźć w gronie laureatów konkursu Tychy Press Photo. W marcu tego roku wygrał konkurs Śląskiej Fotografii Prasowej, organizowany przez Bibliotekę Śląską - nagrodzony materiał "Szopienice" będzie można zobaczyć podczas slide show.
Pochodzi z Poznania, jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Poznańskiego i Podyplomowych Studiów Public Relations Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jak pisze na swojej stronie „zanim fotografia zdominowała większość moich zajęć, wiele lat poświęciłem malarstwu i rysunkowi – zdobyte wówczas doświadczenia nad różnymi aspektami obrazu oraz charakter wykształcenia bardzo pomagają mi teraz w trakcie pracy fotografa”.
Wstęp na slide show jest wolny. Więcej o autorze na arturplawski.com.

TTF: Spacer fotograficzny po Starych Tychach - 16 kwietnia2016-03-13 19:48:23

TTF spacer fotograficzny po Starych TychachFotografuj z nami Stare Tychy!
Spotykamy się na rynku w sobotę, 16 kwietnia o godzinie 15.00, i razem idziemy w trasę przez najstarszą część miasta. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie i rozmowy o fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i poziomu fotograficznych umiejętności. Nie są wymagane żadne wcześniejsze rezerwacje czy zapisy. Kto w lipcu i sierpniu minionego roku brał udział w naszych spacerach po tyskich osiedlach (projekt Tychy od A do Z), wie już jak to wygląda.
Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku lub obejrzeć zdjęcia z naszego tyskiego pleneru lipcowego i sierpniowego.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z