Aktualności

TTF: Spacer fotograficzny Szukając serca miasta - 1 października2016-09-04 17:56:04

TTF Worldwide Photowalk Scott Kelby's 2016 TychyPo raz pierwszy tyszanie mają szansę dołączyć do największego na świecie spaceru fotograficznego.
Już 1 października fotoamatorzy ruszą w miasto w ramach Scott Kelby's Worldwide Photowalk, wielkiej międzynarodowej inicjatywy, w której czekają ciekawe kadry, nagrody dla uczestników, a wszystkiemu przyświeca szlachetny cel. Zapraszamy do udziału: start o godz. 15.30 pod Urzędem Miasta w Tychach. Fotografujący z całego świata mogą wysłać swoje zdjęcia na konkurs. Zgłosić można tylko jedno zdjęcie, musi być ono wykonane w trakcie spaceru. Tematyka jest dowolna. Inicjatorem akcji jest amerykański fotograf Scott Kelby, autor popularnych poradników o fotografii.
Aby wziąć udział w spacerze, a później konkursie z nagrodami, należy się wcześniej zarejestrować na stronie worldwidephotowalk.com.

Zapisz

TTF: Fotospacerem przez Tychy - slide show w Andromedzie, 22 września2016-08-26 21:31:25

TTF slide show w AndromedzieNa pokaz zdjęć (slide show) wykonanych w tym roku, podczas trzech spacerów fotograficznych po Tychach, zapraszamy w czwartek, 22 września o godz. 19.00, do Laboratorium Sztuki w Andromedzie.
Swoje zdjęcia pokażą członkowie Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ale nie tylko. Każdy, kto wziął udział w choćby jednym ze spacerów, też może zgłosić swoje fotografie! W kwietniu wspólnie fotografowaliśmy Stare Tychy. W lipcu spacerowaliśmy po tyskich parkach. Na początku sierpnia odbył się wieczorno-nocny spacer ze statywami, podczas którego robiliśmy zdjęcia między innymi na Hotelowcu, Rynku i przy browarze. Wstęp na slide show jest, jak zawsze, bezpłatny.
Info dla osób spoza TTF, które brały udział w spacerach i chcą pokazać swoje zdjęcia: wysyłajcie do 15 zdjęć, przez WeTransfer.com (dla info@ttf.tychy.pl) - to bezpłatna strona, umożliwia łatwe przesyłanie plików, nie wymaga żadnej rejestracji. Termin do 16 września. Do zdjęć koniecznie dołączcie skan lub zdjęcie podpisanego oświadczenia o zgodzie autora zdjęć: plik word lub pdf.

TTF: Spacerowaliśmy ze statywami2016-08-07 17:29:28

TTF spacer fotograficzny 2016

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wczoraj wybrać na spacer fotograficzny z TTF! Robiliśmy zdjęcia wieczorem i po zachodzie słońca. Byliśmy na Hotelowcu, Rynku i przy browarze. Przydały się statywy i długie czasy naświetlania. Fotografie autorstwa uczestników można obejrzeć na stronie wydarzenia na Facebooku. Zdjęcia, wykonane podczas trzech tegorocznych spacerów fotograficznych po Tychach, będzie można obejrzeć 22 września, podczas slide show w Andromedzie. Tradycyjne zdjęcie grupowe przed rozpoczęciem spaceru: fot. Marcin Zimnal/TTF.

TTF: TTF patronem konkursu Obiektywnie śląskie2016-07-07 22:44:04

TTF po raz kolejny jest patronem konkursu "Obiektywnie śląskie".
Hasło tej edycji to Śląsk i muzyka. Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu mogą posłużyć się: fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, fotokastem: maks. 2 min oraz filmem również maks. 2 min. Termin przesyłania prac to 15 września 2016 r. Więcej informacji o konkursie, nagrodach i jego regulamin znajdziecie na stronie obiektywnieslaskie.pl.

Zapisz

TTF: Spacer fotograficzny ze statywami - 6 sierpnia2016-06-26 13:54:41

TTF Tychy spacer fotograficznyFotografuj z nami Tychy wieczorem i po zachodzie słońca! W sobotę, 6 sierpnia, zapraszamy na spacer fotograficzny ze statywami.
Spotykamy się o godz. 20.00 na Hotelowcu i idziemy w trasę, która obejmie między innymi plac Baczyńskiego i Rynek. Oj, będą dłuuugie czasy naświetlania. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie i rozmowy o fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu (statyw nie jest wymagany, ale na pewno będzie bardzo przydatny) oraz poziomu fotograficznych umiejętności. Spacer fotograficzny TTF to okazja  do wykonania zdjęć, jak i poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nie są wymagane wcześniejsze rezerwacje. Będzie to już piąty spacer organizowany przez TTF. Dołącz do wydarzenia na Facebooku.
Zdjęcia, wykonane podczas trzech tegorocznych spacerów fotograficznych po Tychach, będzie można obejrzeć 22 września, w Laboratorium Sztuki w Andromedzie. O tym jak i kiedy można zgłosić swoje fotografie, będziemy informować na tej stronie.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z