Aktualności

TTF: Spacer fotograficzny po Tychach - 1 lipca2018-06-23 20:37:04

Zapraszamy w niedzielę, 1 lipca, na spacer fotograficzny po Tychach, szlakiem sztuki w przestrzeni publicznej naszego miasta.
Zbiórka o godz. 14.00 przy pomniku Ryśka Riedla przy al. Niepodległości. Przyjść może każdy, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia. Nie ma zapisów ani rezerwacji miejsc. We wrześniu uczestnicy tegorocznych spacerów będą mogli zgłosić swoje zdjęcia do slide show i wystawy „pospacerowej” w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Więcej informacji, w tym regulamin spacerów znajdziecie na ttf.tychy.pl/plenery

TTF Tychy spacer fotograficzny 2018

TTF: Spacer fotograficzny po centrum Katowic2018-05-29 23:26:16

W niedzielę, 10 czerwca, zapraszamy na spacer fotograficzny po centrum Katowic. Spotykamy się o godz. 15.00 przy pomniku Powstańców Śląskich (aleja Korfantego). Będziemy wspólnie fotografować na Rynku, obiekty modernistyczne na południe od dworca kolejowego (m.in. Śląski Drapacz Chmur). Planujemy dotrzeć aż do zacisznego Osiedla Willowego. Na trasie spaceru znajdą się znane obiekty (Superjednostka, Dom Prasy, Zenit itd.) jak i zakamarki podwórek w okolicach ulic Kościuszki i Plebiscytowej. Więcej informacji na ttf.tychy.pl/plenery

 

TTF: Co siódmy - slide show w Muzeum Miejskim, 19 maja2018-05-14 20:13:13

W sobotę, 19 maja, zapraszamy na slide show „Co siódmy” Krzysztofa Gołucha w Muzeum Miejskim w Tychach.
TTF Krzysztof Gołuch Tychy Artysta zajmuje się fotografią dokumentalną, której głównym tematem jest człowiek. Autor albumu fotograficznego „Co siódmy”, stanowiącego podsumowanie kilkunastu lat fotografowania osób niepełnosprawnych. Tytuł publikacji nawiązuje do danych statystycznych, z których wynika, że co siódmy Polak jest dotknięty niepełnosprawnością – fizyczną lub psychiczną. Książkę będzie można kupić podczas spotkania (płatność tylko gotówką). W marcu tego roku wygrał konkurs Śląska Fotografia Prasowa, dzięki cyklowi pod tytułem "W pracy", wykonanemu w katowickim Zakładzie Aktywności Zawodowej św. Marcina.
Artysta mieszka i pracuje w Knurowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Humanistyczno-Technicznej w Bielsku Białej oraz Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy), a obecnie studentem studiów doktoranckich tej uczelni. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego i Muzeum Umeni w Ołomuńcu.
Pokaz odbędzie się o godz. 18.00, w ramach XI Tyskiej Nocy Muzealnej, w Starym Magistracie przy placu Wolności 1, wstęp jest wolny.

TTF: Filip Springer - slide show w Muzeum Miejskim, 12 maja2018-05-08 22:49:12

Zapraszamy na pokaz zdjęć i spotkanie z Filipem Springerem, wokół „Miasta Archipelagu”, już w najbliższą sobotę, 12 maja o godz. 18.00, w Muzeum Miejskim w Tychach.

Filip SpringerTrzydzieści jeden miast, kilkadziesiąt zajmujących opowieści. Filip Springer przejechał cały kraj od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów i nauczycieli. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonaldy. Pytał ludzi o to, z czego są w swoim mieście dumni, co ich cieszy, a co chcieliby zmienić. Z książki wyłania się niejednoznaczny, migotliwy obraz Polski – gdzie wszystko może się zdarzyć i nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wśród bolączek, trosk i nadziei bohaterów reportażu można odnaleźć także te, które są udziałem mieszkańców całej Polski – i tej małomiasteczkowej, i wielkomiejskiej.
Filip Springer ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reporter i fotograf. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z Polityką. Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania” (wyd. Czarne 2011) znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy. W 2012 roku ukazała się jego druga książka „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (wyd. Karakter 2012). Mieszka i pracuje w Warszawie.
Miejsce spotkania: Muzeum Miejskie w Tychach, pl. Wolności 1. Wstęp wolny. Dołącz do wydarzenia na Facebooku.
Fot. Filip Springer

TTF: Wystawa ZEG The End w Tęczy - od 10 maja2018-04-22 20:12:25

TTF Tychy: wystawa fotografii ZEG The End w SDK Tęcza, plakat imprezy ze zdjęciem Tomasza Jodłowskiego
Zapraszamy w czwartek, 10 maja, na zbiorową wystawę fotografii "ZEG The End" w odnowionej galerii fotograficznej Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza" TSM Oskard.

Pokazujemy ostatnie chwile budynku Zakładu Elektroniki Górniczej przy ulicy Burschego - charakterystycznego miejsca znanego chyba wszystkim tyszanom. Modernistyczny obiekt powstał na latach 60. minionego wieku według projektu architekta Marka Dziekońskiego, projektanta m.in. rotundy Panoramy Racławickiej we Wrocławiu.
Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp jest wolny. Na wystawie znajdzie się 26 prac autorstwa siedmiu członków Towarzystwa. Stworzyły one niekonwencjonalną dokumentację znikającego z mapy miasta ZEGu.
Wystawa będzie czynna do końca lipca. Patronat medialny: tygodnik Echo, dwutygodnik Nowe Info oraz portale eTychy.org i tychy.info. Partner wystawy: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku. Więcej informacji o wystawie i wypowiedzi autorów zdjęć na ttf.tychy.pl/wystawy.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z