Aktualności

TTF: Wystawa natychmiastowych fotografii Marty Nowakowicz-Jankowiak w SDK Tęcza2019-04-22 20:30:20

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Zabawne, jakie rzeczy potrafią czasem do głowy przyjść" Marty Nowakowicz-Jankowiak - w czwartek, 9 maja 2019 roku o godzinie 18:00 w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach (Aleja Niepodległości 188).
To pierwsza indywidualna ekspozycja prac członkini Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, na której zobaczymy zdjęcia wykonane aparatami natychmiastowymi: instax i lomo’instant. – Lubię moje aparaty-zabawki. Są wykonane z plastiku, bardzo proste w budowie i łatwe w obsłudze. Mimo banalności tego sprzętu, niezmiernie trudno jest wykonać poprawną (dobrze naświetloną i wykadrowaną fotografię). To co widać w wizjerze, niekoniecznie odpowiada temu, co się znajdzie na zdjęciu. Efekty pracy z aparatem do zdjęć natychmiastowych są często zaskakujące i w tym jest ich urok i olbrzymia siła. Nie ma kadrowania, nie ma filtrów, tylko w minimalnym stopniu można kontrolować proces twórczy. Fotografia natychmiastowa jest kapryśna. Nawet bardzo dobra znajomość aparatu nie pomaga. Trzeba ją cenić za efekt zaskoczenia i pokochać za unikatowość – mówi Marta Nowakowicz-Jankowiak.
Wstęp jest bezpłatny. Ekspozycję będzie można oglądać do końca maja. Więcej informacji na ttf.tychy.pl/wystawy.

TTF wystawa w SDK Tęcza Marta Nowakowicz-Jankowiak

TTF: Weź udział w wystawie z okazji 15 lat Polski w UE2019-04-04 20:55:10

15 lat w Unii Tychy TTF wystawa fotografiiTyszanie 1 maja będą świętować piętnastą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Na placu Baczyńskiego odbędzie się plenerowa wystawa fotograficzna złożona ze zdjęć i wspomnień mieszkańców. Twórzcie ją razem z nami! Wszystkich chętnych mieszkańców zachęcamy do nadsyłania swoich zdjęć wraz z opisami obrazującymi zmiany, jakie nastąpiły w Tychach oraz w kraju, a także w życiu codziennym Polaków. Pokażcie, jak w ostatnich 15 latach zmieniło się nasze otoczenie i nasze życie. Prace można nadsyłać mailem na adres promocja@umtychy.pl do poniedziałku, 15 kwietnia. Jedna osoba może nadesłać maksymalnie 10 prac, a najlepsze fotografie, wybrane przez członków TTF-u, pojawią się na wystawie. Zdjęcia mogą być kolorowe lub czarno-białe. Ślijcie pliki jak najlepszej jakości, bo formaty zdjęć będą spore :) Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Tychy, który jest organizatorem wydarzenia.

TTF: Pokaz Spojrzenie na Rybnickim Festiwalu Fotografii2019-03-29 20:01:59

Podczas 16. Rybnickiego Festiwalu Fotografii, który rozpoczął się dziś w Rybniku, możecie obejrzeć nasz zbiorowy materiał pod tytułem "Spojrzenie".
Spojrzenie – bez niego nie ma fotografii. Zawsze patrzymy na coś, co fotografujemy. Ukryci za mniejszym lub większym aparatem spoglądamy i decydujemy czy, kiedy i jak sprawić, że widziany obraz zostanie utrwalony. Gdy fotografujemy żywą istotę, wymiana spojrzeń może być dwukierunkowa. Ale przecież czy nie mamy czasem wrażenia, że ściany mają oczy albo coś nieożywionego na nas patrzy, choć świetnie wiemy, że to niemożliwe? Złapanie różnego rodzaju spojrzeń, od tych nomen omen oczywistych po istniejące tylko w naszej wyobraźni jest celem tego pokazu. Spójrzcie proszę tam, gdzie my patrzyliśmy.
Autorami zdjęć jest 17 członków stowarzyszenia. Chwalimy się też, że częścią festiwalu jest indywidualna wystawa Alicji Świerczyńskiej z TTF-u.
Impreza odbywa się w budynku Fundacji PGE Energia Ciepła przy ul. Podmiejskiej 43 w Rybniku. Wśród gości tej edycji są m.in. Tomasz Gudzowaty, Agata Grzybowska i Tadeusz Rolke.
Fot. Tomasz Jodłowski.

fot. Tomasz Jodłowski/TTF
 

TTF: Wystawa fotografii teatralnej Agnieszki Seidel-Kożuch w Tęczy2019-01-29 20:05:00

Zapraszamy w czwartek, 28 lutego, na wystawę fotografii teatralnej Agnieszki Seidel-Kożuch w SDK Tęcza (al. Niepodległości 188, Tychy).
Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00, wstęp wolny. Wystawa jest zbiorem fotografii wykonanych na próbach i spektaklach teatralnych m.in. Teatru A Part, Teatru HOM, Teatru Barakah a także festiwali teatralnych m.in. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, Tyski Festiwalu Monodramu MOTYF i TOP OFF Festiwal. Agnieszka Seidel-Kożuch jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a także Śląskiej Wyższej Szkoły Informatycznej w Chorzowie, ze specjalizacją projektowanie graficzne. Z zawodu projektant graficzny, w wolnej chwili fotograf. Do TTF-u należy od stycznia 2018 roku. Wystawa potrwa do 26 kwietnia. Organizatorzy: Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Oskard" i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne.

TTF: Zdjęcie ze spaceru po Bieruniu wśród najlepszych!2018-11-23 11:04:27

Copyright Damian Szewczyk

Z przyjemnością informujemy, że zdjęcie zrobione przez Damiana Szewczyka podczas bieruńskiego spaceru fotograficznego, organizowanego przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, jako jedyne z Polski otrzymało wyróżnienie w międzynarodowym konkursie 11. edycji Scott Kelby's Worldwide Photowalk.

 

 

 

 

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z