Aktualności

TTF: Zdjęcie ze spaceru po Bieruniu wśród najlepszych!2018-11-23 11:04:27

Copyright Damian Szewczyk

Z przyjemnością informujemy, że zdjęcie zrobione przez Damiana Szewczyka podczas bieruńskiego spaceru fotograficznego, organizowanego przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, jako jedyne z Polski otrzymało wyróżnienie w międzynarodowym konkursie 11. edycji Scott Kelby's Worldwide Photowalk.

 

 

 

 

TTF: 29.11.2018 godz.19.00 - pokaz zdjęć i wystawa2018-11-06 13:49:49

 
Zapraszamy na pokaz zdjęć (slide show) i wystawę Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pokażemy fotografie wykonane w kończącym się 2018 roku i pod koniec minionego, przez pasjonatów fotografii należących do stowarzyszenia.
Wystawa będzie czynna do 11 stycznia 2019 r. w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda. Pokaz (slide show) odbędzie się w czwartek, 29 listopada, w sali projekcyjnej na I piętrze Andromedy.
Będą różne tematy i miejsca: od zdjęć z Tychów przez sąsiednie miejscowości po ujęcia z zagranicznych wyjazdów. Fotografia czarno-biała i kolorowa, architektura i makro, przyroda i sport, reportaż i portret, tak różne jak odmienne jest spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość poszczególnych członków TTF-u i ich zainteresowania.
Wstęp jest wolny.
Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Teatr Mały. Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy.
Patronat: Tychy Press Photo.
Wystawie towarzyszy 16-stronicowy folder z wybranymi zdjęciami.

 

 

TTF: Tyskie Spacery Fotograficzne - wystawa i slide show w Andromedzie2018-10-17 17:51:15

TTF Tyskie Spacery Fotograficzne 2018 Andromeda W czwartek, 18 października, pokażemy zdjęcia wykonane przez uczestników czwartego sezonu Tyskich Spacerów Fotograficznych. Zapraszamy o godz. 19.00 na slide show (pokaz zdjęć) i wernisaż wystawy w Pasażu Kultury Andromeda (plac Baczyńskiego 2).
Zobaczycie zdjęcia 25 autorów. Wystawie towarzyszy drukowany folder z najlepszymi pracami. Fotografowaliśmy wspólnie w centrum Katowic, gdzie trasa spaceru wiodła od Pomnika Powstańców Śląskich przez Rynek do zacisznego Osiedla Willowego (czerwiec). Później szukaliśmy sztuki w przestrzeni Tychów, rozpoczynając spacer przy pomniku Ryśka Riedla (lipiec). Eksperymentowaliśmy ze światłem i długimi czasami naświetlenia w trakcie nocnego spaceru, podczas którego jeździliśmy po mieście specjalnym autobusem PKM Tychy, którego kierowcą był Michał Kasperczyk, pomysłodawca tej formy nocnego podróżowania (sierpień). Podczas wrześniowego spaceru przemierzaliśmy miasto szlakiem jednego z symboli Tychów, czyli od ronda do ronda.
Spacery to nie tylko wspólne poszukiwanie ciekawych kadrów, rozmowy pasjonatów i nowe znajomości oraz trwający kilka dni żywot zdjęć w mediach społecznościowych. Tradycyjnie umożliwiamy konfrontację zdjęć z dokonaniami innych autorów, zachęcają do przemyślanej selekcji wykonanego materiału i jego publicznej prezentacji.
Za każdym razem kierowaliśmy uwagę na obiekty wszystkim znane, ale też robiliśmy zdjęcia w bocznych uliczkach i podwórkach, w których pojawienie się człowieka z aparatem (a co dopiero całej grupy!) budziło zdziwienie przechodniów. Powstały ujęcia pokazujące jak inne może być spojrzenie na te same miejsca i sytuacje.
Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Patronat: Twoje Tychy, Nowe Info, Silesiakultura.pl, eTychy.org, tychy.info i Tychy Press Photo. Partner: laboratorium Fuji Film w Tychach.
Za wielką pomoc w wyborze zdjęć dziękujemy fotografowi Rafałowi Klimkiewiczowi, którego uwagi były dla nas niezwykle cenne.
Wystawa w dolnym holu Andromedy potrwa do 25 listopada. Wstęp na pokaz i na wystawę jest wolny.

TTF: Zgłoś zdjęcia ze spacerów fotograficznych na wystawę i slide show2018-09-02 22:06:26


Fotografie wykonane podczas spacerów fotograficznych, organizowanych przez TTF od czerwca do września 2018, pokażemy w październiku na wystawie i podczas slide show (pokazu zdjęć) w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Swoje zdjęcia może zgłosić każdy, kto brał udział choćby w jednym spacerze, nie tylko członkowie TTF-u. Po spacerze „Od ronda do ronda”, czyli po 8 września, w terminie do niedzieli 16 września do godz. 23.59 można wysłać maksymalnie 15 zdjęć, najlepiej przez WeTransfer.com. Ważne: trzeba podpisać oświadczenie o prawach autorskich, zgodzie na wykorzystanie wizerunku oraz danych osobowych i razem z plikami wysłać nam czytelny skan albo zdjęcie tego oświadczenia. Więcej informacji na ttf.tychy.pl/plenery. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

TTF: Spacer fotograficzny Od ronda do ronda - 8 września2018-09-02 19:30:27

Zapraszamy w sobotę, 8 września, na spacer fotograficzny "od ronda do ronda", czyli trasą wzdłuż charakterystycznych elementów naszego miasta, doskonale znanych nie tylko kierowcom. Spotykamy się o godz. 15.00 przy Rondzie Cassino, przy hotelu Tychy. W imprezie mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje. Każdy uczestnik spacerów będzie mógł, do połowy września, zgłosić swoje zdjęcia na slide show i wystawę „pospacerową” w Pasaż Kultury Andromeda w Tychach (pokaz i wernisaż zaplanowane są na 18 października). Wystawie towarzyszyć będzie drukowany katalog z najlepszymi zdjęciami. Będzie to czwarty w tym roku spacer w ramach czwartego sezonu Tyskich Spacerów Fotograficznych. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Patronat: Twoje Tychy, Nowe Info, Silesiakultura.pl, eTychy.org, tychy.info i Tychy Press Photo. Uwaga: obowiązuje regulamin spacerów, którego tekst jest dostępny na ttf.tychy.pl/spacery. Zwracamy uwagę na obowiązek posiadania wykupionego na własny koszt ubezpieczenia.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z