Aktualności

TTF: Slide show i premiera książki Stare Tychy. Fotografie - 17.11 w Andromedzie - BRAK WEJŚCIÓWEK2016-10-27 22:37:32

TTF Tychy książka Stare Tychy. Fotografie

Przeczytaj więcej informacji o książce, której oficjalna premiera już 17 listopada, podczas slide show (pokazu zdjęć) w Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda. Każdy uczestnik slide show otrzyma bezpłatnie egzemplarz książki! Ilość miejsc jest ograniczona. Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego odebrania darmowej wejściówki – z kasy Teatru Małego (były dostępne od 3 listopada).
AKTUALIZACJA
: skończyły się już wejściówki, które można było odbierać w kasie teatru! Komu nie udało się załapać na premierę książki, będzie mieć jeszcze szansę otrzymać jej egzemplarz od naszych patronów medialnych, czyli tygodników: Echo, Nowe Info i Twoje Tychy. Książki przekazaliśmy również do MBP Tychy, aby mogły trafić do każdej filii tyskiej biblioteki. Publikacja jest już dostępna w wersji elektronicznej na stronie TTF-u w zakładce wydawnictwa.

TTF: Zmiana terminu spaceru po tyskim stadionie2016-10-17 17:55:56

Z przykrością informujemy, że dziś dowiedzieliśmy się, że z przyczyn niezależnych od organizatorów, zaplanowany na sobotę, 22 października, spacer fotograficzny po tyskim Stadionie Miejskim i Tyskiej Galerii Sportu, nie odbędzie się w tym terminie. Wydarzenie zostało przesunięte na sobotę, 19 listopada. Za zmianę terminu serdecznie przepraszamy.

TTF: Zdjęcia ze Starych Tychów - wystawa w Pasażu Kultury Andromeda2016-10-13 22:12:42

Zapraszamy na wystawę czarno-białych fotografii ze Starych Tychów, wykonanych w tym roku, którą od 18 października będzie można oglądać w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.
TTF Stare Tychy wystawa w Andromedzie 2016 fot. Michał Janusiński/TTFWystawa pokaże subiektywne spojrzenie dziesięciu autorów, należących do TTF-u, na symbole najstarszej części miasta: Rynek, kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny i browar, a także efekt poszukiwań miejsc, które nie są tak oczywiste. Wystawa potrwa do 18 listopada. Jest zapowiedzią książki pod tytułem „Stare Tychy. Fotografie”, która ukaże się 17 listopada. Premiera książki będzie połączona z pokazem zdjęć (slide show) w Laboratorium Sztuki i finisażem wystawy w Andromedzie. Książka nie jest przeznaczona do sprzedaży, ale każdy uczestnik slide show otrzyma bezpłatnie jej egzemplarz! Ilość miejsc ograniczona. Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego odebrania darmowej wejściówki z kasy Teatru Małego (dostępne będą od 3 listopada).
Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Partnerzy: Pasaż Kultury Andromeda, Miejska Galeria Sztuki „Obok” i Teatr Mały. Patronat medialny: tygodniki Echo, Nowe Info i Twoje Tychy oraz portale eTychy.org, pelniakultury.pl i tychy.pl. Fot. Michał Janusiński/TTF

TTF: Spacer fotograficzny po tyskim stadionie - 19.112016-10-06 18:43:22

TTF Tychy spacer fotograficzny stadion TGSW sobotę, 19 listopada, wraz z Tyską Galerią Sportu zapraszamy na spacer fotograficzny po Stadionie Miejskim i wystawie stałej Tyskiej Galerii Sportu.
To nowe punkty na mapie miasta. Stadion został zbudowany w 2015 roku, natomiast mieszcząca się na nim Tyska Galeria Sportu działa od lipca 2016 roku. Stadion to w powszechnej opinii najładniejszy obecnie obiekt piłkarski na Górnym Śląsku – komfortowy, estetyczny i bezpieczny. Wystawa stała Tyskiej Galerii Sportu zadziwia mnogością eksponatów, ciekawymi rozwiązaniami projektowymi i… wspaniałymi widokami na nieckę stadionu. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00. Zbiórka uczestników przed wejściem głównym na stadion, od ul. Baziowej. Udział jest bezpłatny. Będzie to piąty już w tym roku spacer fotograficzny w Tychach. W kwietniu fotografowaliśmy Stare Tychy. Później był spacer po tyskich parkach, wieczorny spacer ze statywami i fotograficzne poszukiwania serca miasta.

TTF: Gość TTF: Arkadiusz Gola - slide show w Andromedzie, 20 października 2016-09-19 20:39:57

TTF slide show w Andromedzie Arkadiusz GolaNa slide show (pokaz zdjęć) gościa TTF, Arkadiusza Goli, zapraszamy w czwartek, 20 października, do Laboratorium Sztuki w tyskiej Andromedzie.
Obejrzymy między innymi fotografie z zamkniętej w ubiegłym roku kopalni "Kazimierz-Juliusz" w w Sosnowcu. Nasz gość przez 10 lat rejestrował pracę i życie górników, a wykonane nie tylko pod ziemią zdjęcia znalazły się w albumie "Ogrodowa 1". Co ma ogród wspólnego z kopalnią? My już wiemy, bo roboczą wersję albumu TTF-owicze mieli okazję obejrzeć podczas wewnętrznych warsztatów fotograficznych, które A. Gola prowadził w Artetece.
Arkadiusz Gola jest wieloletnim fotoreporterem Dziennika Zachodniego, członkiem ZPAF, laureatem m.in. Polskiej Fotografii Prasowej, BZ WBK Pressfoto i Śląskiej Fotografii Prasowej. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, mieszka w Zabrzu. W 2013 roku był gościem Tychy Press Photo. Slide show rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z