Aktualności

TTF: Fotografia mobilna - warsztaty fotograficzne 2019-08-19 20:35:37

W sobotę, 14 września, organizujemy pierwsze w tym roku otwarte warsztaty fotograficzne. Otwarte – czyli dostępne dla wszystkich zainteresowanych fotografią, nie tylko członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Temat warsztatów to „Fotografia mobilna”, czyli wykonywana aparatami telefonicznymi. Prowadzącą warsztaty będzie Dominika Koszowska. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych oraz współpracowniczka Sony Mobile PL.
Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona, dlatego będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń.
Informacja o sposobie zapisów na warsztaty będzie opublikowana w tym tygodniu na naszym facebookowym profilu oraz tutaj, na naszej stronie. Bądźcie czujni!
 

TTF: Relacje prasowe z nocnego fotografowania 2019-08-09 20:00:20

IV Tyski Nightspotting już za nami. Relacje z tego wydarzenia zamieściły lokalne media: portal Tychy.pl, Gazeta Wyborcza i Nowe Info.

Dziękujemy wszystkim, którzy fotografowali z nami Tychy. Przypominamy, że zdjęcia powstałe podczas plenerów będzie można zgłosić do pokazu i wystawy, które odbędą się w październiku w Pasażu Kultury Andromeda.

Fot. Beata Praszczak
 

TTF: IV Tyski Nightspotting - nocny spacer fotograficzny2019-07-25 23:01:14

Tyski Nightspotting to nocna podróż po mieście, podczas której można będzie fotografować w różnych punktach Tychów. Do dyspozycji będzie autobus PKM Tychy Sp z o.o., którym pokieruje Michał Kasperczyk. Zatrzymamy się w miejscach wartych uwiecznienia, a ostateczna trasa zależy od propozycji samych uczestników. Zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia, choć oczywiście przy długich czasach naświetlania statyw będzie bardzo przydatny. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje, ale liczba miejsc w autobusie jest ograniczona.

Organizatorami są: Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy, PKM Tychy Sp z o. o. i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. Impreza odbędzie się w ramach Tyskich Spacerów Fotograficznych. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Zapraszamy w sobotę, 3 sierpnia, od 20.30 do... pólnocy? Zbiórka na parkingu przy Piramidzie, ul. Sikorskiego. Dołącz do wydarzenia na Facebooku. Obowiązuje regulamin dostępny tutaj.

TTF: Rafał Klimkiewicz honorowym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego 2019-07-23 19:47:02

Z dumą informujemy, że jednogłośną decyzją walnego zgromadzenia członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego członkiem honorowym naszego stowarzyszenia został Rafał Klimkiewicz.
Jego zdjęcia można było zobaczyć podczas niedawnego fotopikniku w Miejskim Centrum Kultury w Tychach (relację z fotopikniku można przeczytać w najnowszym numerze „Twoich Tychów”). We wrześniu Rafał poprowadzi warsztaty, podczas których spośród zdjęć wykonanych przez uczestników tegorocznych spacerów fotograficznych wybierze najlepsze na wystawę i pokaz.
Rafał Klimkiewicz jest współzałożycielem i szefem Agencji Fotograficznej EDYTOR. Wcześniej fotograf prasowy etatowo związany m.in. z Gazetą Wyborczą i Rzeczpospolitą. Jedne z pierwszych jego zdjęć ukazywały się w tygodniku „Echo”. W marcu tego roku zdjęciami z cyklu „Trans” wygrał konkurs Śląska Fotografia Prasowa, wielokrotnie był jurorem Tychy Press Photo. Student Institutu tvůrčí fotografie w czeskiej Opawie.

Fotografia „I znów ten cholerny, zadymiony Śląsk” została zdjęciem roku Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej w 1996 roku.
 

TTF: „Ilustracje Bajek Niewydanych” – wystawa Jacka Boczara w Kazimierzu Dolnym 2019-07-19 00:23:57

Kogo wakacyjne szlaki zawiodą do Kazimierza Dolnego ma szansę zobaczyć wystawę Jacka Boczara „Ilustracje Bajek Niewydanych”.

Część zdjęć z tego zestawu mogliśmy podziwiać jesienią 2017 r. w tyskiej Galerii StrefArt. Później wystawa gościła również w Kole i w Kaliszu. Ale ten cykl fotografii jest ciągle otwartym rozdziałem, wciąż zmienia się i rozrasta. Powstają nowe historie, które Jacek wymyśla, tworzy do nich scenografie, rekwizyty i wreszcie fotografuje. Fotografie z niesamowitym bajkowym nastrojem wkrótce będzie można zobaczyć podczas Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Wystawę „Ilustracje Bajek Niewydanych” w Galerii Klimaty (Mięćmierz 5, Kazimierz Dolny) można oglądać w dniach 29 lipca do 4 sierpnia 2019 r. 

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z