Aktualności

TTF: Żywioły - zbiorowy pokaz zdjęć w Andromedzie, 22 czerwca2017-04-29 18:24:43

W czwartek, 22 czerwca o godz. 19.00, zapraszamy na zbiorowy pokaz zdjęć autorstwa członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, pod tytułem "Żywioły", w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (plac Baczyńskiego 2). Jak pasjonaci fotografii zinterpretują ten temat i jakie zdjęcia pokażą? Czy tylko ziemia, woda, ogień, powietrze. A może będą też emocje sportowe, piękno przyrody i atmosfera koncertów? Przekonajcie się sami.
Wstęp jest wolny. Patronat medialny: portal eTychy.org. Już dziś możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku.
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne pokaz Zywioly slide show Tychy Andromeda

Zapisz

Zapisz

TTF: Spacer fotograficzny po Mikołowie - 14 maja2017-04-17 19:12:26

TTF - spacer po MikołowieWraz z Miejską Placówką Muzealną zapraszamy w niedzielę, 14 maja, na spacer fotograficzny po Mikołowie.
Spotykamy się o godz. 15.00 w Miejskiej Placówce Muzealnej w Mikołowie (ul. Karola Miarki 15) i ruszamy na miasto. Zobaczymy jego najbardziej znane miejsca i spentrujemy urokliwe zakamarki. Naszym przewodnikiem będzie Mariusz Dmetrecki - przewodnik PTTK, autor wielu publikacji o historii Mikołowa, działacz Mikołowskiego Towarzystwa Historycznego, w 2014 wyróżniony tytułem Mikołowianina Roku.
Udział w spacerze jest bezpłatny, nie są wymagane żadne zapisy ani rezerwacje. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie i rozmowy o fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i poziomu fotograficznych umiejętności. Jesienią efekty tego spaceru, jak i innych, planowanych w tym roku, będzie można obejrzeć na slide show w Pasażu Kultury Andromeda. Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

TTF: Slide show Kuby Ociepy w Andromedzie - 20 kwietnia2017-03-24 22:07:03

Na pokaz zdjęć (slide show) autorstwa Kuby Ociepy - gościa Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, zapraszamy w czwartek, 20 kwietnia, do Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (plac Baczyńskiego 2).
Fotograf urodził się i wychował w Tychach. Studiował we Wrocławiu i w Krakowie, gdzie obecnie mieszka i pracuje jako fotograf. Przez 7 lat był związany z tamtejszej Gazetą Wyborczą. Wyróżniany i nagradzany w konkursach: Grand Press Photo, BZWBK Press Foto, Projekt Przetwórnia, Stowarzyszenia Fotoreporterów.
Zanim spróbował swoich sił w fotografii pracował jako inżynier, konstruktor, mistrz produkcji, kontroler jakości, a nawet sprzedawca telefonów komórkowych. Interesują go tematy z człowiekiem w roli głównej czyli: portret, reportaż społeczny i sport.
Pokaz rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.
Polecamy stronę autora: kubaociepa.pl.
Patronat medialny nad pokazem: tygodniki Echo i Nowe Info oraz portale eTychy.org i tychy.info.
Już dziś zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

TTF: Pokazy zdjęć i warsztaty w Andromedzie w 2017 roku2017-02-01 19:38:10

Na sześć pokazów zdjęć (slide show) zaprosimy Was w tym roku do Pasażu Kultury Andromeda.
Podpisaliśmy nową umowę z Teatrem Małym w Tychach na współorganizację cyklu pokazów. Tradycyjnie miłośników fotografii będziemy gościć w czwartkowe wieczory. Najbliższy pokaz już 16 lutego o godz. 19.00, a jego tytuł to „Nasze miłości”. Kolejne odbędą się: 20 kwietnia, 22 czerwca, 19 października, 16 listopada i 14 grudnia. Dzięki umowie z teatrem organizować będziemy też w Andromedzie kolejne warsztaty fotograficzne, poświęcone różnym aspektom sztuki malowania światłem. Będą to wewnętrzne spotkania, przeznaczone wyłącznie dla członków TTF-u. W umowie przewidziano 4 spotkania, najbliższe już w marcu.

TTF: Rekordowy spacer po Browarze Obywatelskim2017-01-29 17:03:34

Dziękujemy wszystkim, którzy nie przestraszyli się mrozu i byli z nami wczoraj na spacerze fotograficznym po Browarze Obywatelskim w Tychach. Cieszymy się, że padł rekord frekwencji spacerowej! Fotografie zrobione podczas spaceru można wrzucać na stronie wydarzenia na Facebooku. W październiku ujęcia wykonywane podczas tegorocznych spacerów (a mamy jeszcze kilka w planach!) będzie można obejrzeć na slide show w Pasażu Kultury Andromeda. Niestety, jak zdjęcia grupowego nie zrobiło się na początku, tylko dopiero w trakcie, to nie ma na nim wszystkich uczestników imprezy. Zerknijcie też na relację w portalu Silesion.pl.

TTF Spacer po Browarze Obywatelskim Tychy 28.01.2017

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z