Aktualności

TTF: Zgłoś swoje zdjęcia ze spacerów fotograficznych na wystawę i slide show w Andromedzie!2019-09-02 21:46:05

Fotografie wykonane podczas spacerów fotograficznych, organizowanych przez TTF od lipca do września 2019, pokażemy w październiku na wystawie i podczas slide show (pokazu zdjęć) w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Swoje zdjęcia może zgłosić każdy, kto brał udział choćby w jednym spacerze, nie tylko członkowie TTF-u.

Do niedzieli 15 września do godz. 23.59 można wysłać maksymalnie 15 zdjęć, najlepiej przez WeTransfer.com (serwis bezpłatny, nie wymaga rejestracji). Tylko wyjątkowo, jeśli ktoś nie może skorzystać z WeTransfer, mailem - info@ttf.tychy.pl (uwaga: załączniki max 15MB do jednego maila!).

Zastrzegamy sobie prawo selekcji zdjęć, w szczególności do wystawy, na której pokażemy jedynie około 20-25 ujęć. Ważne: trzeba podpisać oświadczenie o prawach autorskich, zgodzie na wykorzystanie wizerunku oraz danych osobowych ((tekst oświadczenia dostępny TUTAJ) i razem z plikami wysłać nam czytelny skan albo zdjęcie tego oświadczenia. 

Prosimy o nazwanie wysyłanych plików nazwisko1.jpg, nazwisko2.jpg itd. oraz o nie umieszczanie na zdjęciach żadnych napisów i znaków wodnych. Pliki powinny być takiej jakości, aby było możliwe wykonanie z nich odbitki formatu 30x45 cm. 

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Dla przypomnienia, czekamy na zdjęcia z trzech spacerów:
Spacer fotograficzny szlakiem tyskich kościołów
IV Tyski Nightspotting – nocny spacer fotograficzny
Spacer industrialny

TTF: Warsztaty z fotografii mobilnej – ważna informacja!2019-08-25 23:05:43

Zakończyliśmy zbieranie chętnych na warsztaty, mamy już komplet uczestników + kilka osób wpisanych na listę rezerwową. Wszyscy którzy zostali zapisani na warsztaty (obowiązywała kolejność zgłoszeń) dostali informacje na e-mail. Osoby z listy rezerwowej również dostały informację.

Z uczestnikami warsztatów będziemy jeszcze kontaktować się przed warsztatami. Jeśli ktoś z jakichś przyczyn nie może wziąć udziału w warsztatach - prosimy o informacje (nie chcemy blokować osób z listy rezerwowej). W razie wątpliwości, pytań możecie pisać na nasz adres e-mail: info@ttf.tychy.pl lub dzwonić do koordynatora warsztatów Grzegorza Krzysztofika: 509 869 017
 

TTF: Fotografia mobilna - zapisy na warsztaty2019-08-22 20:00:00

Zapraszamy na warsztaty z fotografii mobilnej prowadzone przez Dominikę Koszowską, które odbędą się w Miejskie Centrum Kultury w Tychach (ul. Bohaterów Warszawy 26, Tychy) w sobotę 14 września, w godzinach 10:00-16:00.

Na warsztaty proszę zabrać ze sobą telefony komórkowe (na wypadek gdyby ktoś nie nosił przy sobie…) oraz wygodne obuwie. W trakcie warsztatów, jeśli pogoda dopisze, jest przewidziany spacer i fotografowanie na zewnątrz. Tak jak na każdym spacerze uczestników obowiązuje regulamin, który znajduje się TUTAJ.

Warsztaty są darmowe oraz otwarte dla wszystkich uczestników. Z powodu ograniczonej liczby miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty są skierowane do osób od 15 roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą na warsztaty donieść oświadczenie o zgodzie na uczestnictwo w warsztatach, podpisane przez rodziców/prawnych opiekunów.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres e-mail: info@ttf.tychy.pl
Jedna osoba może dokonać tylko jednego zgłoszenia (jeden e-mail tylko na jedną osobę).
Zgłoszenie powinno zawierać:
- imię i nazwisko osoby, która chce wziąć udział w warsztatach,
- dane kontaktowe: numer telefonu, adres e-mail,
- konto na facebooku (nie jest obowiązkowe).

Warsztaty dofinansowane przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

 

Zdjęcie Dominiki Koszowskiej wyróżnione w konkursie Mobile Photography Awards 2017

TTF: Tyskie Spacery Fotograficzne: Spacer industrialny 2019-08-20 17:50:57

 

Spacer industrialny to spacer fotograficzny po tyskich terenach przemysłowych. Są to tereny, które w przeciągu ostatnich dwóch dekad przeszły największą transformację w Tychach. W miejscu państwowych zakładów powstały fabryki dużych międzynarodowych koncernów, ale również małe lokalne przedsiębiorstwa. Czy przestrzeń pełna zamkniętych dla fotografów stref przemysłowych i firmowych biurowców może być dobrą inspiracja dla fotografii? Sprawdzimy!

Zbiórka – klasztor Franciszkanów (osiedle P) przy skrzyżowaniu ul. Paprocańskiej z Przemysłową. Impreza odbędzie się w ramach Tyskich Spacerów Fotograficznych. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Przypominamy, że podczas spacerów obowiązuje regulamin, z którym można zapoznać się tutaj. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku.
 

TTF: Fotografia mobilna - warsztaty fotograficzne 2019-08-19 20:35:37

W sobotę, 14 września, organizujemy pierwsze w tym roku otwarte warsztaty fotograficzne. Otwarte – czyli dostępne dla wszystkich zainteresowanych fotografią, nie tylko członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Temat warsztatów to „Fotografia mobilna”, czyli wykonywana aparatami telefonicznymi. Prowadzącą warsztaty będzie Dominika Koszowska. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych oraz współpracowniczka Sony Mobile PL.
Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona, dlatego będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń.
Informacja o sposobie zapisów na warsztaty będzie opublikowana w tym tygodniu na naszym facebookowym profilu oraz tutaj, na naszej stronie. Bądźcie czujni!
 

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z