Aktualności

TTF: Worldwide Photowalk po Pszczynie - 7 października2017-08-26 23:21:47

Scott Kelby Photowalk Pszczyna 2017 TTFW sobotę, 7 października, zapraszamy na spacer fotograficzny organizowany w Pszczynie przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, w ramach Scott Kelby's Worldwide Photowalk. To kolejna edycja imprezy wymyślonej przez znanego amerykańskiego fotografa i autora poradników. Tego samego dnia tysiące ludzi na całym świecie ruszają na spacery fotograficzne, a później ich zdjęcia biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.
Uwaga: aby rywalizować w konkursie, trzeba się zarejestrować (bezpłatne) na stronie worldwidephotowalk.com/walk/foto-pszczyna. Spacer rozpocznie się o godz. 16.00 na dworcu PKP w Pszczynie.
Ważne: uczestnicy zobowiązani są do posiadania na czas spaceru opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Aby nie zapomnieć o wydarzeniu, już dziś można dołączyć na Facebooku.
Patronat medialny: tygodnik Nowe Info, portale www.pless.pl oraz www.tychy.info. Patronat: Tychy Press Photo.

TTF: Zgłoś zdjęcia ze spacerów na pokaz i wystawę w Andromedzie2017-08-05 16:20:20

Fotografie wykonane podczas spacerów fotograficznych, organizowanych przez TTF od listopada 2016 do września 2017, pokażemy w październiku na wystawie i podczas slide show (pokazu zdjęć) w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Swoje zdjęcia będzie mógł zgłosić każdy, kto brał udział choćby w jednym spacerze, nie tylko członkowie TTF-u. Po spacerze dookoła Paprocan, w terminie do 15 września można wysłać maksymalnie 15 zdjęć, najlepiej przez WeTransfer.com (serwis bezpłatny, nie wymaga rejestracji) albo ewentualnie mailem (uwaga: załączniki max 15MB do jednego maila!). Zastrzegamy sobie prawo ich selekcji, w szczególności do wystawy, na której pokażemy jedynie ok. 20-25 ujęć. Ważne: trzeba podpisać oświadczenie o prawach autorskich oraz danych osobowych i razem z plikami wysłać nam czytelny skan albo zdjęcie tego oświadczenia. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

TTF: Spacer fotograficzny dookoła Paprocan – 3.092017-08-03 22:59:54

W niedzielę, 3 września, zapraszamy na spacer fotograficzny dookoła Paprocan.
Spotykamy się o godzinie 16.00 na pętli trolejbusowej. Na początku spaceru wstąpimy na odbywającą się przy Hucie Paprockiej II Tyską Wystawę Klasyków. Tradycyjnie przyjść może każdy, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia. Szacujemy, że przejście trasy zajmie około trzech godzin. Obowiązuje regulamin spaceru, dostępny na ttf.tychy.pl/plenery – zwracamy uwagę na obowiązek posiadania na czas imprezy przez każdego uczestnika opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku. Patronat medialny: tygodnik Echo, eTychy.org i tychy.info. Patronat: Tychy Press Photo. Fotografie wykonane podczas tego spaceru, jak i wcześniejszych (od listopadowej wizyty na Stadionie Miejskim w Tychach) możecie zgłaszać na slide show i na wystawę „pospacerową”, które w październiku organizujemy w Pasażu Kultury Andromeda.

Tychy Paprocany spacer fotograficzny photowalk 2017

TTF: Tyski Night Spotting, 5/6 sierpnia2017-07-12 21:37:17

Tyski Night Spotting to czterogodzinna, nocna podróż po mieście, podczas której można będzie fotografować w różnych punktach Tychów.
W nocy z soboty na niedzielę, 5/6 sierpnia, do dyspozycji będzie autobus PKM Tychy, który o godz. 22.00 ruszy z Rynku i zatrzyma się w miejscach wartych uwiecznienia. Jego ostateczna trasa zależy od propozycji uczestników. Paprocany, Żyrafa, Brama Słońca i Stadion Miejski? A może Czułów, Żwaków albo Tereny Przemysłowe? Pomyślcie, jakie miejsca będą najciekawsze do odwiedzenia.
W imprezie mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu (choć oczywiście przy długich czasach naświetlania statyw będzie bardzo przydatny) i posiadanego doświadczenia. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje, ale ilość miejsc w autobusie jest ograniczona do 85 osób. Szczegółowe zasady udziału znajdują się w regulaminie, który jest na ttf.tychy.pl/plenery. Warunkiem dla uczestników będzie posiadanie na czas imprezy opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Organizatorami są: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY oraz PKM Tychy. Honorowy patronat: Michał Kasperczyk radny Miasta Tychy. Patronat: Tychy Press Photo. Patronat medialny: tygodniki Echo i Twoje Tychy, portale eTychy.org, tychy.info i tychy24.net. W październiku zdjęcia wykonane podczas tego, jak i innych tegorocznych spacerów, będzie można obejrzeć na wystawie i podczas slide show w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Dołącz już dziś do wydarzenia na Facebooku.

TTF night spotting Tychy 2017

Zapi

TTF: Spacer fotograficzny Tychy po kolei - 8 lipca2017-06-25 21:37:30

Zapraszamy na kolejowy spacer fotograficzny po Tychach. W sobotę, 8 lipca, spotykamy się o godz. 16.00 przed wejściem na dworzec Tychy. O godz. 16.26 wsiadamy w pociąg Kolei Śląskich (trzeba kupić bilet) i po trzech minutach wysiadamy na Tychy Zachodnie. Stamtąd idziemy wzdłuż wykopu kolejowego, przez Tychy Al. Bielska, Tychy Grota Roweckiego, nieczynną stację Tychy Miasto aż do Tychy Lodowisko. Ważne: zastrzegamy, że wszystkich uczestników spaceru obowiązuje regulamin, dostępny na ttf.tychy.pl/plenery. Zwracamy uwagę na konieczność posiadania opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i przestrzegania zakazu poruszania się po torach kolejowych.

Spacer fotograficzny Tychy TTF

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z