Aktualności

TTF: ODWOŁANY plenerowy pokaz zdjęć2020-07-16 10:25:33

Z przykrością informujemy, że dzisiejszy (16 lipca) plenerowy pokaz zdjęć "Fotografie z izolacji / Nowi TTF-owicze" w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach został odwołany, ze względu na prognozy pogody i ostrzeżenie I stopnia wydane dziś przez synoptyka IMGW-PIB.
Przypominamy, że nie ma możliwości przeniesienia imprezy do budynku MCK. O nowym terminie pokazu poinformujemy najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

 

TTF: [ODWOŁANY!] Plenerowy pokaz zdjęć - Fotografie z izolacji / Nowi TTF-owicze2020-07-08 21:01:40

Plenerowy pokaz zdjęć wykonywanych od wybuchu epidemii i fotografie autorstwa osób, które w tym i minionym roku dołączyły do stowarzyszenia, to propozycja na czwartkowy wieczór, 16 lipca, w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, na który zaprasza TTF.

Liczba miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny.
WAŻNE: obowiązują zapisy na Facebooku albo mailowo info@ttf.tychy.pl, z podaniem imienia, nazwiska i numeru telefonu.

Jak zmienił się świat i nasze codzienne życie od początku marca, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W pierwszej części pokazu zaprezentujemy fotografie ukazujące czas epidemii koronawirusa, noszenia maseczek i zachowania społecznego dystansu, a także zdjęcia, które pod hasłem #zostańwdomu robili członkowie TTF-u, gdy okazało się, że nie można ot tak sobie wyjść na ulicę, niemożliwe stały się nasze spotkania warsztatowe czy spacery fotograficzne. Przez kilka miesięcy wybieraliśmy zadania danego tygodnie i tak powstały między innymi zdjęcia z okna, autoportrety czy fotografie do haseł „kolory” czy „przedpokój”.

W drugiej części pokazu poznamy twórczość osób, które w tym i minionym roku dołączyły do Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Każdy z nich będzie miał okazję pokazać najlepsze zdjęcia i opowiedzieć o swojej fotograficznej pasji.

Uwaga: udział w wydarzeniu możliwy jest tylko dla osób akceptujących zasady określone w regulaminie dostępnym TUTAJ. Zgodnie z tym regulaminem podczas trwania wydarzenia obowiązkowe jest m.in. zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu m.in. 2 metry.

W razie niepogody impreza zostanie odwołana. 

Zapraszamy!
Wydarzenie na facebooku
Czwartek, 16 lipca, godz. 21:00
ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26

TTF: Pod naszym patronatem Obiektywnie śląskie – XI edycja konkursu2020-07-05 22:12:59

1 lipca rozpoczęła się XI edycja konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie, którego celem jest prezentacja w obiektywie jak najbardziej subiektywnego obrazu Śląska. Motyw przewodni XI edycji konkursu nawiązuje do obecnej sytuacji epidemii w naszym kraju i naszym regionie: ŚLĄSKIE PRZEBUDZENIE, aczkolwiek interpretacja tematu jest dowolna. Najlepsze prace tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych wybiorą tak znamienite osobowości świata kultury i sztuki jak: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się:
- fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć,
- fotokastem: maks. 2 min oraz
- filmem również maks. 2 min.

Termin przesyłania prac mija 15 września 2020. Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl. Poprzez stronę można głosować na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować o nagrodzie publiczności. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej, która będzie jednocześnie wernisażem najlepszych prac tej edycji. Finał odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, 23 października br.

Na laureatów czekają atrakcyjne NAGRODY:
Nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz kosmetyki z węgla od Sadzy Soap, wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.
Wystawa najlepszych konkursowych fotoreportaży będzie eksponowana w wielu atrakcyjnych i często odwiedzanych miejscach na Śląsku.
Fundatorami wystawy są firmy: Laboratorium Fotosilesia i MGM z Katowic.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy konkursu współpracują z 40 partnerami: sponsorami, patronami medialnymi i instytucjonalnymi. Z przyjemnością informujemy, że jednym z patronów jest Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Obiektywnie śląskie w sieci: strona www, facebook.

TTF: Na tę wyjątkową Wielkanoc...2020-04-11 22:46:56

 

TTF: Klasa o profilu fotograficznym2020-04-02 10:44:08

Wielu z Was było zachwyconych pomysłem nowej klasy fotograficznej w jednym z tyskich technikum. Nawet media pisały o nas! Niestety był to tylko primaaprilisowy żarcik. Ale może kiedyś... A na razie fotografujcie. Ale koniecznie zostańcie w domu!

zrzut ekranu portalu tychy.pl 

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z