Aktualności

TTF: Wystawa ZEG The End w Tęczy - od 10 maja2018-04-22 20:12:25

TTF Tychy: wystawa fotografii ZEG The End w SDK Tęcza, plakat imprezy ze zdjęciem Tomasza Jodłowskiego
Zapraszamy w czwartek, 10 maja, na zbiorową wystawę fotografii "ZEG The End" w odnowionej galerii fotograficznej Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza" TSM Oskard.

Pokazujemy ostatnie chwile budynku Zakładu Elektroniki Górniczej przy ulicy Burschego - charakterystycznego miejsca znanego chyba wszystkim tyszanom. Modernistyczny obiekt powstał na latach 60. minionego wieku według projektu architekta Marka Dziekońskiego, projektanta m.in. rotundy Panoramy Racławickiej we Wrocławiu.
Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp jest wolny. Na wystawie znajdzie się 26 prac autorstwa siedmiu członków Towarzystwa. Stworzyły one niekonwencjonalną dokumentację znikającego z mapy miasta ZEGu.
Wystawa będzie czynna do końca lipca. Patronat medialny: tygodnik Echo, dwutygodnik Nowe Info oraz portale eTychy.org i tychy.info. Partner wystawy: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku. Więcej informacji o wystawie i wypowiedzi autorów zdjęć na ttf.tychy.pl/wystawy.

TTF: Architektura w obiektywie – warsztaty z Filipem Springerem, 12-13 maja2018-04-21 00:38:41

Filip Springer Tychy TTFZapraszamy na warsztaty fotograficzne z Filipem Springerem w Muzeum Miejskim w Tychach.
Fotografia z wolna traci swój monopol na pokazywanie architektury i przestrzeni. Grafika komputerowa coraz lepiej ją w tym zadaniu wyręcza. Cały czas fotografia jest jednak niezwykle użytecznym narzędziem w doświadczaniu architektury. Wejście w procedurę fotografowania przestrzeni pozwala nam pełniej zrealizować wyrażoną przez Steena Eilera Rassmusena myśl, że „budynki należy poznawać czynnie", zmusza bowiem do aktywności, której nie podejmujemy pozostając w rolach przechodnia albo użytkownika.
Warsztaty będą się składać z trzech części:
– część teoretyczna (fotografia jako narzędzie poznawcze, warsztat)
– I część praktyczna (samodzielne fotografowanie w przestrzeni miasta)
– II część praktyczna – układanie zestawów (tryptyków) z wykonanych zdjęć oraz omówienie wykonanych zdjęć
Harmonogram warsztatów:
Sobota, 12 maja 2018 godz.. 10.30 – 12.30 – I sesja teoretyczna godz.. 12.30 – 13.00 – przerwa godz. 13.00 – 15.00 – II sesja teoretyczna godz.. 15.00 – 16.00 – omówienie zadania warsztatowego od godz. 16.00 – samodzielne fotografowanie w przestrzeni miasta
Niedziela, 13 maja 2018 r. do godz. 9.00 – samodzielne fotografowanie od 8.30 – zgrywanie zdjęć do komputera od 9.00 do 13.00 – układanie zestawów i omówienie prac 13.00 – zakończenie warsztatów
Dla kogo? Warsztaty przeznaczone są dla każdego – zarówno dla osób zajmujących się fotografią, jak i dla tych, którzy nie mają z nią nic wspólnego. Celem warsztatów jest pokazanie, że fotografia może być pomocna w bardziej świadomym patrzeniu i doświadczaniu architektury.
Co należy mieć ze sobą? Aparaty fotograficzne (jakiekolwiek) lub smartfony, laptopy.
Miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, pl. Wolności 1, Tychy Koszt udziału w warsztatach to 80 zł od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Przyjmuje je i informacji udziela Anna Kura, e – mail: a.kura@muzeum.tychy.pl, tel. 32 327 18 21. Organizatorzy: Muzeum Miejskie w Tychach oraz Tyskie Towarzystwo Fotograficzne.

TTF: Nasze plany na maj: wystawa, pokazy i warsztaty2018-04-11 20:36:07

TTF Tychy ZEG The End wystawa slide show maj 2018

TTF: Zmiana terminu pokazu Krzysztofa Gołucha2018-04-11 20:32:37

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatorów uległ zmianie termin spotkania z Krzysztofem Gołuchem w Muzeum Miejskim w Tychach, zapowiadanego wcześniej na 19 kwietnia. Odbędzie się ono miesiąc później - w sobotę, 19 maja, w ramach Nocy Muzeów.

TTF: Zdjęcia lutego wybrał Chris Niedenthal2018-03-13 19:36:19

Zdjecie lutego fot. Marta Polocek / TTF 2018Konkurs na zdjęcie miesiąca to inicjatywa, która sprawia, że TTF-owicze przeglądają uważnie swoje najświeższe fotografie, aby wybierać jedno, które będzie rywalizować o honorowe miano zdjęcia miesiąca. W wewnętrznym głosowaniu wybieramy swoje typy, ale ciekawi jesteśmy też spojrzenia z zewnątrz, stąd prosimy o wybór także fotografów nie należących do stowarzyszenia.
O wybranie zdjęć lutego poprosiliśmy słynnego fotoreportera Chrisa Niedenthala, który był 10 marca gościem Tychy Press Photo. Artysta zgodził się na naszą prośbę i wybrał zdjęcie Marty Poloczek, gdyż niecodzienna sytuacja najbardziej przyciągnęła jego uwagę. Drugie miejsce to fotografia Piotra Witkowskiego (dzięki udanej kompozycji), a trzecie – Urszuli Lisińskiej, klasyczne, dobre zdjęcie sportowe.
W głosowaniu TTF-owiczów najwięcej głosów dostało zdjęcie Marty Poloczek. Gratulujemy!

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, TTF, Fotografia Tychy, Tyska Fotografia, slide show, Andromeda, Laboratorium Sztuki, Tychy od A do Z